۶ تا ۱۸ ساله‌ها در چهارشنبه آخر سال بیشتر دچار حادثه می‌شوند
۶ تا ۱۸ ساله‌ها در چهارشنبه آخر سال بیشتر دچار حادثه می‌شوند
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: در تمامی سال‌ها، گروه سنی شش تا 18 سال، آسیب‌پذیرترین گروه سنی در چهارشنبه آخر سال بودند.

به گزارش شمس، فرزاد رحمانی در پانل علمی پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال، با اشاره به وسیع‌تر شدن حوزه خدمات اورژانس، اظهار کرد: امروز، مرکز رصد سلامت و مدیریت حوادث نیز در کنار اورژانس پیش بیمارستانی فعالیت می‌کند و آمار مصدومان حوادث که از ابتدای اسفند ماه به اورژانس مراجعه می‌کنند، در سامانه رصد سلامت ثبت می‌شود.

وی با اشاره آماده باش تمامی پرسنل بهداشتی و درمانی در روزهای ۲۶ الی ۲۸ اسفند ماه سال جاری همزمان با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال و برگزاری مراسم چهارشنبه سوری، گفت: بیمارستان‌های سینا، شهدا، نیکوکاری و امام رضا (ع) در تبریز و مراکز درمانی شهرستان‌ها برای پذیرش مصدومان احتمالی چهارشنبه آخر سال آماده هستند.

رحمانی در ادامه با ارائه آماری از آسیب دیدگان چهارشنبه سوری در سال‌های گذشته، گفت: دو سال قبل، متاسفانه ۴۲۰ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شده بودند و آسیب چشم، زیاد بود، اما سال گذشته، بیشتر با سوختگی اندام‌ها مواجه بودیم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با وجود بارش برف شدید، تعداد مصدومان ۲۲۳ نفر و بیش از تعدادی بود که انتظارش را داشتیم، در مجموع ما فوتی نداشتیم و تعداد زیادی از مصدمان، سر پایی درمان شده و تعدادی کم‌تری هم بستری شدند.

پانل علمی پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال به همت مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، قطب علمی جامعه شناسی و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.