۴ هزار نفر از محل بیمه روستایی در آذربایجان شرقی مستمری دریافت می‌کنند
۴ هزار نفر از محل بیمه روستایی در آذربایجان شرقی مستمری دریافت می‌کنند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون چهار هزار نفر از محل بیمه روستایی در این استان مستمری دریافت می‌کنند.

به گزارش شمس، تقی کرمی در بازدید مسئولان آذربایجان شرقی از مناطق روستایی بخش های مرکزی و  سراجوی شهرستان مراغه، افزود: در حال حاضر نیز حدود ۱۳۸ هزار نفر از روستائیان در استان از بیمه روستایی و خدمات آن بهره مند هستند.

وی اضافه کرد: در راستای توسعه و حمایت از مناطق محروم روستایی، اعتبارات مناسبی برای روستاهای فاقد دهیاری در این استان تخصیص یافته است.

فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز با اشاره به عزم دولت برای خدمات رسانی به مناطق محروم و روستایی گفت: در این راستا، مسیرهای گردشگری و روستایی این شهرستان بهسازی می شود.

سیدعلی موسوی حسینی افزود: با توجه به ظرفیت‌های مناسب گردشگری در مناطق روستایی، توسعه و بهسازی راه‌ها ضروری است.

وی با بیان این‌که وضعیت مسیرهای گردشگری این شهرستان مناسب نیست، ادامه داد: در این راستا، با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آسفالت معابر روستای گردشگری “آشان” تکمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین بازارچه گردشگری روستای “علویان” نیز با تامین اعتبار از محل اعتبارات اداره کل امور روستایی آذربایجان شرقی ایجاد و راه اندازی می‌شود.

موسوی حسینی افزود: در راستای توسعه زیرساخت‌های روستایی شهرستان مراغه نیز، مشکلات موجود در روستاهای محروم و کمتر برخوردار شناسایی و براساس برنامه ریزی‌های مدون توسط دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان مرتفع می‌شود.

مسئولان استانی و شهرستانی از روستاهای یورگ، قم تپه، داش بلاغ بازار، آشان، یایشهری و علویان بازدید کردند.

انتهای پیام