۲۵ شاخص انتخاب شهردار تبریز + جدول امتیازدهی
۲۵ شاخص انتخاب شهردار تبریز + جدول امتیازدهی

جدولی با 25 شاخص انتخاب شهردار کارا همراه معیارهای مناسب اولویت دار شاخص ها، ماحصل مطالعات تطبیقی شهرهای پیشرو و همخوان با ارزش‌های جامعه‌مان جهت امتیاز دهی طراحی شد.

به گزارش خبرنگار شمس، «جواد نیکبخت» دبیر مجمع تعامل توسعه آذربایجان‎شرقی در یادداشتی نوشت: اداره شهرهای کشور عموما دارای چالش و با نتیجه نامقبول همراه بوده است. این مسئله دلایل متعدد و متنوعی دارد که با توجه به تلاقی زمانی انتخابات شوراها و انتخاب شهرداران توجه و تدبیر نسبت به پرهیز از آسیب‌های گذشته منطقی و ضروری است.

انتخاب شهردار چه در زمان انتخاب از طریق دولت و وزارت کشور و چه از زمان تشکیل شوراها و انتخاب از طریق اعضای شورا با چالش‌های شبهه برانگیز مشکل‌ساز روبرو بوده است و با شائبه انتخاب جناحی و یا توافقی و سفارشی آنچه رقم خورده است عموما نا کارآمدی و نارضایتی ذینفعان (شهروندان) و صدمه به اعتبار دولت بوده است.

در بررسی کارشناسی مسئله مشخص می‌گردد حتی در موارد خارج از شائبه، انتخاب از طریق معیارهای متفاوت و متغیر ذهنی تصمیم‌گیرندگان صورت می‌پذیرد و لذا با توجه به شناخت از حساسیت و ضرورت انتخاب درست در این مقال برآنم به‌عنوان فردی که ایمان و اشراف به گستره اثر شهرداری در توسعه و ایجاد رضایتمندی در شهروندان دارد و شاید تکیه بر ساختار مردم نهاد خارج از تمرکزگرائی حاکم در کشور تکیه‌گاهی برای شروع تلاش‌های توسعه محور و شاید همگامی با کاروان توسعه استان‌های مرکزی و جبران اندکی از عقب ماندگی‌های تاریخی استان‌های شمالغرب باشد.

نتیجه ساعت‌ها کار کارشناسی حاصل دغدغه و درد را در قالب جدولی با ۲۵ شاخص انتخاب شهردار کارا همراه معیارهای مناسب اولویت دار شاخص ها، ماحصل مطالعات تطبیقی شهرهای پیشرو و همخوان با ارزش‌های جامعه‌مان جهت امتیاز دهی اعضاء محترم شوراهای شهرها با تشخیص خویش و بصورت مخفی و با بدست آوردن رتبه بندی دارای اولویت برای رای اعضاء طی جدول ذیل تقدیم مینمایم امید است بنا به رسالت تاریخی آذربایجان و قلب تپنده آن (تبریز) گامی در جهت ایجاد روند جدید انتخاب در سایر استان‌ها نیز باشد.

 

انتهای پیام/