۱۵ واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند
۱۵ واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : 15 واحد صنفی در روستاهای بخش کندوان و ترکمنچای میانه از 5 تا 70 درصد آسیب دیدند .

به گزارش شمس، حبیب امین زاده در گفتگو با خبرنگاران افزود : از همان لحظات اولیه وقوع زمین لرزه در شهرستان میانه ، اقدام لازم نسبت به ارزیابی وسعت خسارتها و نیازهای اولیه انجام شد .
وی ادامه داد : با توجه به قطعی آب و گاز روستاهای آسیب دیده بویژه روستای ورنکش ، نسبت به تهیه ۵۰۰ بسته نان و ۴۸۰۰ بسته بطری آب و توزیع در محل یادشده اقدام شد .
وی با اشاره به اهمیت تداوم پخت نان در مناطق زلزله زده اظهار داشت : با همکاری اداره غله شهرستان ، ۵۰۰ کیسه آرد در بخشهای کندوان و ترکمنچای توزیع شد .
امین زاده در خصوص وضعیت و پایداری واحدهای صنعتی مستقر در کانون زلزله نیز گفت : دو تیم از همکاران و کارشناسان سازمان جهت برآورد میزان خسارت به واحدهای صنعتی و معدنی و صنفی بخشهای کندوان و ترکمنچای اعزام شدند .
وی اضافه کرد : در این زمینه ۲۲ واحد صنعتی مورد بررسی قرار گرفت که گزارشها حاکی از عدم خسارت به صنایع موجود در کانون زلزله است .
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تصریح کرد : از ۶۰۰ واحد صنفی بخشهای کندوان و ترکمنچای ۱۵ واحد آسیب ۵ تا ۷۰ درصدی دیده اند .
وی گفت : نحوه تامین اقلام مورد نیاز شهروندان در مناطق زلزله زده و همچنین چگونگی مشارکت در بازسازی منازل مسکونی و واحدهای صنفی ، از سوی صنایع تولیدی و اصناف در حال برنامه ریزی است .