۶۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی اختصاص یافت
۶۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی اختصاص یافت
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشکل راه‌های روستایی استان گفت: برای احداث و بهسازی راه‌های روستایی از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری، ۶۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش شمس، محمد اسکندری در نشست مشورتی دهیاران شهرستان سراب، با اشاره به شروع فعالیت قرارگاه آبرسانی در استان افزود: بر اساس مصوبات سفر اخیر هیئت دولت به آذربایجان شرقی، عملیات آبرسانی به ۲۵۰ روستای استان آغاز شده است و در مدت ۳۰ ماه آینده به اتمام خواهد رسید .

وی ادامه داد: اجرای این طرح های آبرسانی به روستاها را قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) عهده دار است و تلاش می کنیم تعداد ۵۰۰ روستای دیگر را در قرارداد منعقد شده افزایش دهیم تا مشکلات آبی سایر روستاهای استان نیز رفع شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۷۰۰ روستا در استان با مشکل کم آبی و نبود آب مواجه هستند .

به گزارش ایرنا، در استان آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۷۰۰ آبادی و ۱۰ هزار کیلومتر شبکه راه‌ روستایی وجود دارد که بیش از ۶ هزار کیلومتر آن آسفالت است.

همچنین ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی آذربایجان شرقی، شوسه و یک‌هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن نیز خاکی است که بیشتر روستاهای زیر ۲۰ خانوار دارای راه‌ خاکی هستند.

انتهای پیام /