۵۰ روستای آذربایجان‌شرقی محروم از آب/ آبرسانی با تانکر!
۵۰ روستای آذربایجان‌شرقی محروم از آب/ آبرسانی با تانکر!
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: اکنون برای ۵۰ روستا که در شعاع ۲۰ کیلومتری منابع آبی ندارند، آبرسانی با تانکر را شروع کرده‌ایم که این تعداد نسبت به سال قبل یک سوم شده است.

به گزارش شمس، محمد خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تمام نقاط شهری آذربایجان‌شرقی دارای آب شرب بهداشتی است و به جز کوی و شهرک‌های جدید‌الاحداثی که هنوز وارد شبکه نشده‌اند، تمام نقاط دارای سکنه تحت پوشش این شبکه قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۸۳ درصد مناطق روستایی استان نیز تحت پوشش شبکه آب هستند، افزود: روستاهایی نیز که تحت پوشش نیستند، از منابع آب طبیعی مانند چشمه‌ها با بهترین کیفیت آب استفاده می‌کنند و البته به تدریج در حال پوشش این روستاها نیز هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اکنون برای ۵۰ روستا که در شعاع ۲۰ کیلومتری منابع آبی ندارند، آبرسانی با تانکر را شروع کرده‌ایم که این تعداد نسبت به سال قبل یک سوم شده است.

خانی در مورد آبرسانی به شهرهای جدید شهریار و سهند در قالب طرح مسکن ملی نیز گفت: تمام شبکه آب و فاضلاب این دو شهر با ۴۷ هزار مسکن بر عهده شرکت آبفا است که البته به علت تمرکز عمده این بحث در شهر جدید سهند و محدودیت منابع آبی در این منطقه، توزیع مسکن‌های این طرح در سطح شهرهای بزرگ استان می‌توانست نتایج بهتری داشته باشد.

انتهای پیام/