۱۰۰ دانش‌آموز شهردار در مدارس تبریز فعالیت می‌کنند
۱۰۰ دانش‌آموز شهردار در مدارس تبریز فعالیت می‌کنند
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت موضوع شهرداران مدارس، گفت: ۱۰۰ دانش‌آموز به عنوان شهردار در مدارس مناطق ۱۰ گانه‌ی تبریز فعالیت می‌کنند.

به گزارش شمس، جعفر پاشایی روز یکشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز، اظهار داشت: طرح‌های مختلفی در دستگاه تعلیم و تربیت و بین سایر دستگاه‌ها انجام می‌شود و بستر لازم برای اجرای طرح حقوق شهروندی در مدارس فراهم و براساس آن کتاب مربوط به حقوق شهروندی تدوین شده و مدرسان آن نیز آموزش‌های لازم را کسب کرده‌اند.

وی با بیان این‌که اجرای طرح آموزش حقوق شهروندی در مدارس، ابتکار شورا و شهرداری تبریز بود، افزود: در حال حاضر شهرداران سراسر کشور از ما پیگیر اقدامات انجام شده برای اجرای حقوق شهروندی در مدارس تبریز هستند تا از طریق الگوبرداری از تبریز در شهرهای خود نیز این طرح را اجرا کنند.

پاشایی با بیان این‌که آموزش و پرورش آذربایجان شرقی آمادگی کامل برای همکاری در حوزه مختلف و در راستای پیشرفت و ترقی کشور را با سایر دستگاه‌ها دارد، گفت: با تمامی محدویت‌ها به تنهایی قادر به حل مشکلات نیستیم، باید تمام دستگاه‌ها برای رسیدن به قله‌های پیروزی کمک و یاور ما باشند.

وی یکی از اقدامات برجسته شورای شهر و شهرداری کلان شهر تبریز را فراهم کردن فضای عمومی برای ورزش دانش آموزان و شهروندان در سطح شهر عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها با همکاری سایر دستگاه‌ها را سد دفاعی برای جلوگیری از ورود دانش آموزان به آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: مدرسه، کلاس درس و آموزش و پرورش سد دفاعی برای دانش آموزان در برابر مشکلات و آسیب‌های اجتماعی محسوب می شوند.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با ظرفیت بیش از ۷۸۰ هزار نفر نوآموز و دانش آموز و با هشت هزار مدرسه، و سه هزار کلاس درس آماده‌ی اجرای پروژه‌های هماهنگ با شهرداری و شورای شهر تبریز است.