یکصد اجرای خیابانی در هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس
یکصد اجرای خیابانی در هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس
هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس با انتشار فراخوان دریافت طرح و ایده فعالیت خود را شروع کرده و بیش از یکصد اجرای خیابانی را در نوروز 99 در منطقه مرزی ارس رقم خواهد زد.

به گزارش شمس، دبیر جشنواره تئاتر خیابانی ارس گفت: در طول ۷ دوره گذشته بالغ بر ۳۰۰ اجرای خیابانی در بین میلیون ها گردشگر نوروزی منطقه آزادارس اجرا شده و این منطقه در آینده نه چندان دور قطب نمایش های خیابانی خواهد شد.

ابراهیم نصیری افزود: این دوره از جشنواره در دو بخش موضوعات عمومی – اختصاصی و بخش نمایش های آیینی سنتی برگزار می شود و دو موضوع آیین های نوروزی و مرز و مرزنشینی مورد توجه ویژه جشنواره در انتخاب آثار خواهند بود.

وی در زمینه سیاستگذاری های جشنواره در حوزه داوری، تاکید کرد: جشنواره هفتم با لحاظ زمان بندی و اقتضائات مورد نیاز تولید کارهای جدید و غیرتکراری با توجه به موضوعات مطلوب مدنظر سازمان منطقه آزاد ارس از آثار غیرتکراری و نو استقبال خواهد نمود.

مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: در راستای تعامل با سایر نهادها و رویدادهای تخصصی حوزه تئاتر در کشور، موضوع انعقاد تفاهم‌نامه های همکاری با سایر جشنواره های معتبر کشور از جمله جشنواره مریوان و لاهیجان در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است براساس فراخوان هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس، فعالان حوزه تئاتر کشور می توانند طرح و ایده نمایشی خود را جهت ارزیابی تا ۲۰ آبان ماه به ایمیل دبیرخانه به آدرس art@arasfz.ir ارسال نمایند.

پس از انتخاب و اعلام لیست ایده های منتخب، کارگردانان بایستی فیلم اثر تولید شده را تا تاریخ ۲۰ دیماه بصورت پستی ارسال نمایند.

این جشنواره همانند سالهای گذشته بعنوان اولین رویداد تئاتر کشور همزمان با روز جهانی تئاتر، ۷ فروردین ماه در منطقه آزاد ارس برگزار خواهد شد.
دریافت متن فراخوان:

متن فراخوان