یارانه ۴۵ هزار تومانی باید افزایش یابد/ نیمی از مردم ایران سهام عدالت ندارند
یارانه ۴۵ هزار تومانی باید افزایش یابد/ نیمی از مردم ایران سهام عدالت ندارند

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از اینکه سهام عدالت فقط به حدود نیمی از جمعیت کشور تعلق گرفته است، خواهان متناسب سازی یارانه ۴۵ هزار تومانی با تورم و شرایط اقتصادی کنونی مردم شد.

به گزارش شمس، «سیدسلمان ذاکر» در نشست مجلس شورای اسلامی خطاب به علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، ابراز داشت: برابر بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس به مدیریت شما اعتراض دارم، آیا شما ناظر به صحبت‌های وزرا هستید یا خیر؟ آیا شما جایگاه نمایندگان را حفظ می‌کنید و آیا صحبت‌های وزرا کارشناسی می‌شود که صادق است یا خیر. بسیاری از اطلاعات وزرا و معاونین در گزارش‌هایشان خلاف واقع و مصادیق است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری صحبت‌های مقام معظم رهبری افزود: حضرت آقا فرمودند مجلس برادرانه با دولت تعامل داشته باشد، آیا زمانی که مسئولان دولت مانند معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به استان‌ها می‌روند با نمایندگان هماهنگ هستند و نمایندگان در جریان کدام یک از عزل و نصب‌ها قرار می‌گیرند، این فاصله‌ها نباید باشد.

وی ادامه داد: از نمایندگان خواهش می‌کنم از سخنان حضرت آیت‌الله رئیسی در خصوص اولویت‌بندی‌ها و عدالت در اجرا، حمایت کنند. امروز جایگاه نمایندگان در میان مردم به لحاظ اجرای عدالت در حال مخدوش شدن است.

ذاکر با بیان اینکه آلونک‌ها را خراب می‌کنند اما کاخ نشین‌ها رها شده‌اند، تصریح کرد: کسی در مجلس نمی‌تواند از نهضتی‌های آموزش و پرورش حمایت کند ضمن آن که قوانین باید در راستای حل مشکلات مردم تدوین شود نه حاشیه‌سازی، امروز در فراکسیون‌سازی و مسئولیت‌پذیری رقابت داریم در حالی که مردم در آتش می‌سوزند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سهام عدالت فقط به نیمی از جمعیت تعلق گرفته است، اضافه کرد: همچنین یارانه ۴۵ هزار تومانی از ۱۰ الی ۱۵ سال قبل افزایش پیدا نکرده، آیا نباید با جیب مردم متناسب‌سازی شود.

انهای پیام/