گزینه‌سازی‌های سیاسی برای ساختمان عمارت/ آقا داماد شهردار تبریز می‌شود؟
گزینه‌سازی‌های سیاسی برای ساختمان عمارت/ آقا داماد شهردار تبریز می‌شود؟

شیاری سودای مدیریت شهرداری تبریز را کرده و تاکنون موفق به جلب نظر 5 منتخب شورای شهر تبریز شده است.

سیاسی شمس: شهرداری تبریز کاندیدا زیاد دارد و یکی از آنان داماد نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس است. علی شیاری در انتخابات شورای چهارم تبریز با ۲۶ هزار رأی به عمارت راه یافت و سال‌های پرتنشی را در شورای شهر داشت بطوریکه طبق اخبار منتشر شده از آن روزها او و همکارانش بارها یکدیگر را متهم به افشاگری علیه هم کردند.

شیاری درحالی که به‌عنوان نماینده تبریز در شورای چهارم حضور داشت اسفند ۹۴ راهی مرند و جلفا شد تا با کاندیداتوری در این حوزه انتخابیه‌ نماینده مجلس شود اما علی‌رغم هزینه‌های انتخاباتی، متحمل شکست سنگینی شد و به صندلی شورای شهر تبریز بازگشت.

در انتخابات شورای پنجم تبریز کاندیدا شد تا به حضورش در عمارت ساعت تداوم بخشد اما جزو منتخبان قرار نگرفت و متحمل دومین شکست انتخاباتی‌اش شد. او که دارای تحصیلات علوم سیاسی است و به‌عنوان استاد دانشگاه فعالیت دارد با انتصاب رضا رحمانی در وزارت صمت، مشاور وزیر و عضو کمیته انتصابات وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و به عضویت هیات مدیره و قائم مقامی سازمان مدیریت صنعتی نیز رسید.

انتصابی که بی‌حاشیه نبود و بعد آنکه آش ماجرا شور شد، محمدحسین فرهنگی در واکنش به انتقاد اهالی رسانه با اعلام برائت، عنوان کرد اقدامات دامادش ربطی به او ندارد.

حال علی شیاری که در انتخابات شورای پنجم تبریز با «نه» مردم مواجه شد و ترجیح داد در انتخابات شورای ششم کاندیدا نشود، به‌عنوان گزینه‌ی شهرداری تبریز طرح شده و توانسته ۵ رأی از ۱۳ رأی منتخبان را کسب کند اما او برای آنکه جایگزین شهین‌باهر شود حداقل ۲ رأی دیگر نیز لازم دارد.

هرچند تصاحب صندلی بلدیه‌ی تبریز توسط علی شیاری بعید به نظر می‌رسد اما منتقدان نگران فشارهای بیرونی برای افزایش آراء او هستند و از این می‌ترسند افراد فاقد تخصص و تحصیلات مرتبط با حوزه‌ی مدیریت شهری تصمیم‌گیر آینده‌ی یک شهر شوند.

قطعاً اگر صرف حضور در شورا برای رسیدن به شهرداری کافی باشد، سایر اعضای شوراهای چهارم و پنجم تبریز که تعدادشان از ۳۰ نفر نیز فراتر است می‌توانند خود را گزینه‌ی شهرداری قلمداد کنند و همینکه نام افراد این‌چنینی جزو گزینه‌های اصلی شهرداری تبریز می‌آید یک پوئن منفی برای منتخبان است.

انتهای پیام/