کمک فنر خودروهای سواری در شبستر تولید شد
کمک فنر خودروهای سواری در شبستر تولید شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به ظرفیت بالای استان در تولید قطعات خودرو گفت: کمک فنر خودروهای سواری برای اولین بار در شمالغرب کشور و در شهرک صنعتی بعثت شهرستان شبستر تولید شد.

به گزارش شمس، صابر پرنیان در بازدید از واحد تولیدی پارت صنعت پایا آذر سپهر در شهرک صنعتی بعثت، افزود: فروردین امسال وعده ۶ ماهه تولید کمک فنر خودرو در این واحد را دادیم و امروز این وعده محقق شد.

وی ادامه داد: در این واحد صنعتی دانش بنیان علاوه بر تولید کمک فنر خودروهای سواری، انواع قطعات خودرو مانند انواع جک های هیدرولیک، فرمان هیدرولیک و جک گازی تولید می شود.

پرنیان با اشاره به تولید ۶ میلیون قطعه خودرو در سال در این واحد صنعتی اضافه کرد: تا کنون حدود پنج هزار میلیارد ریال برای توسعه این واحد صنعتی سرمایه گذاری شده و اکنون ۲۵۰ نفر مشغول به کار هستند.

وی با بیان این که با برنامه ریزی های انجام شده این واحد صنعتی بزرگترین واحد تولیدی کمک فنر خودرو خواهد شد، گفت: برای راه اندازی خط کروم در این واحد تولیدی، سالن های این فاز توسعه در حال آماده سازی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: در صورت تامین نقدینگی مورد نیاز، این مجموعه به اندازه ای توسعه خواهد یافت که برای یکهزار نفر اشتغال ایجاد شود.

آذربایجان‌شرقی به دلیل داشتن مجموعه‌های تراکتورسازی، ماشین سازی، ایدم، چرخشگر و دیگر تولیدکنندگان و صنعتگران به عنوان قطب تولید قطعات خودرو به شمار می آید.

انتهای پیام /