کلیسای سنت استپانوس در صدر بازدید گردشگران/ افزایش ۱۵ درصدی میزان بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی
کلیسای سنت استپانوس در صدر بازدید گردشگران/ افزایش ۱۵ درصدی میزان بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی
آبدار گفت: کلیسای سنت استپانوس با ۴۵ هزار و ۲۶۸ بازدید و موزه قاجار با ۲۱ هزار و ۱۴۶ بازدید پربازدیدترین موزه­ها و جاذبه‌های گردشگری استان در نیمه نخست سال بودند.

به گزارش شمس، مرتضی آبدار از ثبت قریب به ۱۴۴ هزار مورد بازدید از موزه‌های استان در نیمه نخست تابستان سال جاری خبر داد و گفت: تابستان امسال شاهد افزایش قابل توجه سفر به استان بوده‌­ایم و به تبع آن موزه‌­های غنی و جاذبه‌های شاخص استان مورد استقبال گردشگران قرار گرفته‎اند؛ بطوریکه میزان بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان از روز نخست تابستان تا نیمه مرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۱۵ درصدی داشته است.

وی با اشاره به میزان بازدید از موزه‌های تحت نظارت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در نیمه نخست تابستان سال جاری، بیان کرد: در این مدت  ۱۴۳ هزار و ۷۱۰ مورد بازدید از موزه‌های تحت نظارت این اداره کل به عمل آمده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی افزود: کلیسای سنت استپانوس با ۴۵ هزار و ۲۶۸ بازدید و موزه قاجار با ۲۱ هزار و ۱۴۶ بازدید پربازدیدترین موزه­ها و جاذبه‌های گردشگری استان در مدت مذکور بودند، همچنین موزه مشروطه با ۱۹ هزار و ۱۴۶ بازدید و موزه آذربایجان با ۱۸ هزار و ۵۵۷ بازدید به ترتیب در جایگاه سوم  و چهارم قرار دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم نیمه دوم تابستان سال جاری نیز شاهد تداوم روند صعودی سفر و حضور گردشگران در جاذبه های فرهنگی و تاریخی استان باشیم.