کلاه گشاد شرکت ترکیه‌ای بر سر تورهای ایرانی!/آوارگی ایرانیان در ترکیه با وعده فستیوال موسیقی
کلاه گشاد شرکت ترکیه‌ای بر سر تورهای ایرانی!/آوارگی ایرانیان در ترکیه با وعده فستیوال موسیقی
مسافرانی که با وعده شرکت در فستیوال موسیقی به آنتالیا سفر کرده‌اند این روزها آواره و سرگردان در خیابان‌های ترکیه به سر می‌برند.

به گزارش شمس، از روز گذشته تصاویری در فضای مجازی درباره سرگردانی و آواره شدن ایرانیان در ترکیه منتشر می‌شود که نشان از وضعیت نامناسب آنها دارد. ماجرا از این قرار است که یک شرکت ترکیه‌ای با فریب تورهای ایرانی به اسم فستیوال موسیقی که همه ساله در یکی از کشورها برگزار می‌شود آنها را پای امضای قرارداد می‌کشاند در حالیکه چنین فستیوالی اصلا در ترکیه برگزار نمی‌شود و هیچ خواننده معروفی هم به ترکیه سفر نکرده است!

مسافران ایرانی که مبالغ زیادی بابت سفر به ترکیه و شرکت در این کشور پرداخت کرده بودند بعد از رسیدن به مقصد می‌فهمند که چه کلاهی بر سر آنها رفته و بدون مکان و غذا مانده‌اند؛ ظاهرا تورهای ایرانی مبلغ تامین هزینه مکان و غذا را به این شرکت ترکیه‌ای پرداخته و این شرکت نیز بعد از دریافت مبالغ هنگفت پا به فرار گذاشته است و دست مسافران و تورها به هیچ جایی بند نیست.

مسافرانی که توان مالی داشتند برای گذران شب به هتل‌ها رفته‌اند اما کسانی که توان نداشتند شب را در سرگردانی و گرسنگی به سربرده‌اند که نتیجه آن تنش و دعوا بین مسافران و تور لیدرها بوده است. برخی از تورهایی که چنین کلاه گشادی بر سرشان رفته است به دنبال تامین مکان و غذا برای مسافران از سود خود هستند اما همچنان آوارگی و مشکلات مسافران ایرانی پابرجاست و تصاویر نارحت‌کننده‌ای از وضعیت ایرانیان شرکت کننده در این فستیوال در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.

اگرچه پلس ترکیه نیز برای به کنترل گرفتن اوضاع در این محل حاضر شده است اما تاکنون هیچ کدام از مقامات ترکیه و یا کشورمان واکنشی به این مساله نشان نداده‌اند. جالب است که شرکت‌ها و صفحات مجازی که این تور را تبلیغ می‌کردند برای فستیوال‌های بعدی که در کشورهای هند و گرجستان و دوبی برگزار می‌شوند نیز در حال تبلیغ هستند و علاوه بر اینکه مردم نباید فریب چنین تبلیغات دروغی را بخورند باید برخورد با اینگونه افراد نیز توسط مقامات انتظامی صورت بگیرد.