کسی که احتکار می‌کند مستحق مجازات شدید است نه فروش اجناس/ فسادهای سازمان‌یافته برای سلب اعتماد مردم است
کسی که احتکار می‌کند مستحق مجازات شدید است نه فروش اجناس/ فسادهای سازمان‌یافته برای سلب اعتماد مردم است
پورمحمدی گفت: عده‌ای در داخل ضربه‌هایی می‌زنند که از ضربه دشمن کارسازتر است؛ کسی که ۵۰ تن برنج احتکار کرده است باید شدیدا مجازات شود نه اینکه به قیمت پایین بفروشند و پولش را هم به محتکر دهند.

به گزارش شمس، محمدرضا پورمحمدی پیش از ظهر امروز در همایش فاتحان خرمشهر اظهار داشت: امنیت و آسایشمان را بدهکار شهدای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت هستیم، شهدا درس آزادگی و مقاومت را از امام راحل آموختند.

وی ادامه داد: یوم الله فتح خرمشهر را باید عزیز بداریم چراکه خرمشهرهای دشوارتری پیش رو داریم؛ متاسفانه نسل‌های جدید از صحنه‌های جنگ بی‌خبرند و ما نیز نتوانسته‌ایم آن حماسه‌ها را به تصویر بکشیم و نقل کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه دفاع مقدس را نباید فراموش کنیم، گفت: ملتی که به تاریخش اهمیت قائل شود فرزاندانش مثل بزرگانش می‌شود؛ تاریخ چراغی فراروی ماست و اتفاقاتی که در ۴۰ سال گذشته رخ داد بهترین روش پند آموزی است.

وی افزود: جنگ تحمیلی به ظاهر بعد از ۸ سال تمام شد اما تا زمانی که ما از اعتقاداتمان دست برنداریم جنگ پایان نمی‌یابد و صرفا شکل آن تغییر می‌یابد.

پورمحمدی تشریح کرد: امروز جنگ با همان تدابیر و هم فکری‌های دوران دفاع مقدس تمام می‌شود و توطئه‌ها خنثی می‌گردد.

وی عنوان کرد: تمام تحریم‌های ظالمانه دشمن برای سه راهبرد است، اولین راهبرد حمله نظامی است، همان کاری که در عراق و افغانستان کردند اما این حربه اکنون کارساز نیست، راهبرد بعدی ایجاد انزوا و سختی برای مذاکره و تسلیم است، همانند کره شمالی که منفعل شد اما این حربه نیز در ایران جواب نمی‌دهد و هدف سوم کوتای نظامی است اما این استراتژی نیز کاربرد ندارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقشه‌های دشمن گفت: دشمنان می‌خواهند نارضایتی داخلی را افزایش دهند و موفق هم هستند‌، می‌خواهند با فشار اقتصادی مردم را کف خیابان بیاورند.

وی افزود: عده‌ای در داخل ضربه‌هایی می‌زنند که از ضربه دشمن کارسازتر است و احتکار و گران فروشی و دلالی در ارز و سکه می‌کنند؛ کسی که ۵۰ تن برنج احتکار کرده است باید شدیدا مجازات شود نه اینکه به قیمت پایین بفروشند و پولش را هم به محتکر دهند.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: اینکه برخی گندم را از بازار به دو برابر قیمت تضمینی جمع می‌کنند کار دشمن است، هدف بعدی از تحریم‌ها سلب اعتماد است و تا حدی هم موفق شده‌اند و فسادهای سازمان یافته و اختلاس‌های چند هزار میلیاردی در همین راستاست.