کرونا انگلیسی به تبریز رسید/ گشت و گذار ویروس جهش یافته در شهرهای استان
کرونا انگلیسی به تبریز رسید/ گشت و گذار ویروس جهش یافته در شهرهای استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: متاسفانه تاکنون 12 نفر در استان به ویروس انگلیسی دچار و توسط همکاران ما در دانشگاه شناسایی، تست‌گیری و قرنطینه شده‌اند.

به گزارش شمس، «محمدحسین صومی» امروز در سی‌ و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، از افزایش نمونه‌برداری کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: با وجود افزایش تست‌های کرونا در استان، تعداد تست‌های مثبت نسبت به ماه‌های اخیر تقریبا ثابت است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۷ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت است، افزود: در هفته‌های گذشته، میانگین تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، ۱۳ نفر بود ولی در دو روز گذشته، ۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه روزانه نزدیک به ۲۰۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند.

صومی در ارتباط با آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در استان نیز بیان داشت: متاسفانه تاکنون ۱۲ نفر در استان به این ویروس دچار شده‌اند که توسط همکاران ما در دانشگاه شناسایی، تست‌گیری و قرنطینه شده‌اند.

انتهای پیام/