کرونای انگلیسی به آذربایجان‌شرقی رسید!
کرونای انگلیسی به آذربایجان‌شرقی رسید!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از شناسایی یک مورد کرونای انگلیسی در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: از شهروندان انتظار می رود با حساسیت بیشتری پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی را رعایت کنند.

به گزارش شمس، محمدحسین صومی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از شناسایی یک مورد کرونای انگلیسی در آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار داشت: از شهروندان انتظار می‌رود با حساسیت بیشتری پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز توضیح داد: با توجه به حساسیت‌های موجود و  آمادگی‌های لازم در رابطه با پیشگیری از انتشار ویروس جهش یافته کرونا (کرونای انگلیسی)، یک شهروند اهری با سابقه مسافرت به کشور عراق و بازگشت به کشور در روزهای اخیر تحت بررسی و آزمایشات لازم قرار گرفته و تست کرونای وی از نظر ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی مثبت گزارش شد.

وی خاطرنشان ساخت: این بیمار با حال عمومی خوب در منزل ایزوله شده و خانواده و کلیه افرادی که در این مدت با وی در تماس بودند تحت معاینه وتست های لازم قرار گرفتند که خوشبختانه تست های اولیه آنها ( rapid ) منفی بوده است ولی بررسی‌های تکمیلی همچنان ادامه دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز متذکر شد: شناسایی این مورد از بیماری کرونا تاییدی است بر هشدار وزیر بهداشت مبنی بر گردش این ویروس در کل کشور . لذا از شهروندان انتظار می رود با حساسیت بیشتری پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی را رعایت کنند.

انتهای پیام/