کدام علائم کرونا ماندگار نیست؟
کدام علائم کرونا ماندگار نیست؟
یک فوق تخصص بیماری‌های ریوی با اشاره به از دست دادن حس بویایی و چشایی در ابتلا به کرونا، گفت: این علائم معمولاً در مراحل اولیه بیماری نمود پیدا کرده، خوش خیم بوده و ماندگار نیست.

به گزارش شمس، علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به از دست دادن حس بویایی و چشایی در ابتلا به کرونا، اظهار کرد: این علائم معمولاً در مراحل اولیه بیماری نمود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: از دست رفتن حس بویایی و چشایی از علائم کوتاه مدت کرونا است و طی دو تا سه هفته از بین می‌رود اما اگر ادامه‌دار باشد باید از موادی که عصب بویایی را تحریک می‌کند استفاده کرد.

امیری با تأکید بر الزام قرنطینه دوهفتگی بیماران کرونایی در منزل، عنوان کرد: عموماً تمام افرادی که تشخیص اولیه کرونا را داشته اند یعنی با پزشک مشورت کردند و با استفاده از مشاوره سامانه‌های تشخیص کرونا متوجه شدند به احتمال زیاد به کرونا مبتلا هستند باید ۱۴ روز در خانه بمانند.

این فوق تخصص بیماری‌های ریوی با اشاره به این‌که مدت قرنطینه بستگی به شدت بیماری دارد، افزود: برخی مجبورند به واسطه این بیماری در بیمارستان بستری شوند و بهبود دیرتری داشته باشند.

وی افزود: این افراد باید یک یا دو هفته بیشتر از افراد دیگر در قرنطینه بمانند ولی چون بیش‌از ۸۰ درصد افراد بی‌علامت یا باعلامت کم و متوسط هستند همان دو هفته قرنطینه کفایت می‌کند.

امیری ادامه داد: باتوجه به میزان درگیری ریه افراد با ویروس کرونا عوارض آن نیز برای مدت‌ها با بیمار باقی می‌ماند اما بیشتر علائم آن مانند تب و لرز، سردرد، بی‌حالی و … موقتی بوده و ماندگاری زیادی ندارد

  • منبع خبر : ایسنا