کاهش قیمت مسکن در تبریز، دروغی شیرین!/ بالا و پایین قیمت‌ها در سهند با وعده‌های مسئولین
کاهش قیمت مسکن در تبریز، دروغی شیرین!/ بالا و پایین قیمت‌ها در سهند با وعده‌های مسئولین
قیمت مسکن در تبریز همچنان نجومی است و همین قشر کم درآمد جامعه را به حاشیه‌ی شهرها سوق داده است.

اقتصادی شمس: “کاهش قیمت مسکن در کلانشهرها”، این تیتر را رسانه‌ها اخیراً از زبانِ مسئولان منتشر و نوشته‌اند: نرخ مسکن در کلانشهرهایی همچون تهران و تبریز روند نزولی به خود گرفته است اما مزنده‌ی بازار در تبریز چیز دیگری می‌‌گوید.

بررسی‌های میدانی خبرنگار شمس نشان می‌دهد علی‌رغم ادعای مسئولین، نرخ فعلی مسکن در تبریز با ماه‌های قبل تفاوتی ندارد و آنانکه در اردیبهشت ماه و خرداد ماه خانه‌ای را در این شهر خریداری کرده‌اند اکنون با چند میلیون سود بیشتر نیز به فروش می‌رسانند.

با این حال اوضاع در شهر جدید سهند اندکی متفاوت است و قیمت واحدهای آپارتمانی در قیاس با ماه‌های قبل ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان کاهش یافته است. از منظر کارشناسان این افت قیمت مقطعی بوده و از عدم بهره‌برداری از آزادراه تبریز-سهند در موعد مقرر نشأت می‌گیرد و در صورتی که تا پایان سال جاری پروژه فوق تکمیل شود، به‌صورت ارتجاعی قیمت املاک در فاز سوم سهند و سایر نقاط این شهر افزایش خواهد یافت.

مشاورین املاک سهند علت دوم کاهش قیمت املاک در این منطقه را افزایش عرضه عنوان می‌کنند. بنابر گفته آنان در ماه‌های قبل علی‌رغم افزایش تقاضا، تعداد فروشندگان اندک بود و همین موجب می‌شد قیمت‌ها روند صعودی به خود بگیرد اما در حال حاضر میزان عرضه و تقاضا به تساوی رسیده است.

باید دید با مرور زمان تیتر کاهش قیمت مسکن در کلانشهرها رنگ واقعیت به خود می‌گیرد یا آنکه قشر کم درآمد جامعه همچنان در حسرت خرید چهاردیواری خواهند ماند.

انتهای پیام/