کاهش آمار ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان امام رضای تبریز
کاهش آمار ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان امام رضای تبریز

رییس بیمارستان یکهزار تختخوابی امام رضا (ع) تبریز به عنوان کانون اصلی بستری بیماران کرونایی، از کاهش ورودی این مرکز درمانی به دلیل رعایت محدودیت‌ها توسط شهروندان خبر داد.

به گزارش شمس، دکتر مسعود فقیه دینوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با رعایت محدودیت ها و تمهیدات اتخاذ شده ۱۰ درصد بار ورودی بخش های اورژانس و بستری بیمارستان امام رضا در روزهای اخیر کاهش یافته است.

رئیس بیمارستان امام رضا (ع) تبریز خاطرنشان کرد: ادامه این روند باعث می شود که ماندگاری بیماران کرونایی در اورژانس کاهش یابد و کادر درمان راحت تر می توانند به مردم خدمات دهند.

وی ابراز امیدواری کرد با رعایت هر چه بیشتر محدودیت های کرونایی توسط شهروندان، درصد کاهش مبتلایان و بستری های بیماران کرونایی در روزهای آینده بیشتر شود.

بیمارستان یکهزار تختخوابی امام رضا (ع) تبریز، کانون اصلی پذیرش، بستری و درمان بیماران مبتلا به کویید ۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز بوده و بار اصلی مدیریت این بیماری را در آذربایجان شرقی به دوش می کشد.

پیش از آغاز اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی، مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اعلام کردند که ظرفیت های تخت های بیمارستانی آذربایجان شرقی برای پذیرش بیماران کرونایی پر است.

حال با اجرای این طرح، بارقه های امید به کاهش شمار مبتلایان و به تبع آن بستری ها و فوتی های کرونا در آذربایجان شرقی ایجاد شده است، به ویژه اینکه بنا بر اعلام مسوولان ارشد استان ۹۵ درصد مردم و اصناف محدودیت ها را رعایت می کنند.