نباید به بهانه کمبود منابع مالی برنامه های فرهنگی را تعطیل کرد
نباید به بهانه کمبود منابع مالی برنامه های فرهنگی را تعطیل کرد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: نباید به بهانه کمبود منابع مالی برنامه های فرهنگی را تعطیل کرد بلکه برای مقابله با جنگ نرم دشمنان باید کالبد و محتوای برنامه های فرهنگی و پرورشی نوآورانه باشد.

به گزارش شمس، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم دیشب در دیدار مدیران برتر آموزش و پرورش در طرح مدرسه انقلاب انجمن اسلامی دانش آموزی با بیان اینکه استکبار در حوزه فرهنگی و تربیت با جامعه ایرانی در جدال است گفت : انقلاب اسلامی ملت بزرگ ایران انقلابی فرهنگی بود و امروز بیشترین تهدیدات علیه آن فرهنگی است اما این تهدیدات را با برخورد چکشی و سخت نمیتوان پاسخ گفت بلکه باید خاکریزی های اعتقادی را با گسترش فعالیت های فرهنگی محافظت کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به برخی ناهنجاری های اجتماعی بوجود آمده، بی بندو باری های جامعه را موفقیت های جنگ نرم دشمن دانست و گفت : اگر نگاهی دقیق به اتفاقات خیابان های خاص شهر داشته باشیم متوجه می‌شویم که برخی ها با هدایت دشمن ماموریت دارند جوانان را به سمت مدگرایی سوق دهند و مد روز را با رفت و آمد های مکرر در آن خیابان ترویج دهند.

وی ترویج مدگرایی را مصداق بارز تهدیدات فرهنگی برشمرد و اظهارداشت : نباید به بهانه کمبود منابع مالی برنامه های فرهنگی را تعطیل کرد بلکه برای مقابله با جنگ نرم دشمنان باید کالبد و محتوای برنامه های فرهنگی و پرورشی نوآورانه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم وظیفه آموزش و پرورش را در راستای فعالیت های فرهنگی سنگین ارزیابی کرد و گفت : تاثیری که یک معلم در شکل گیری شخصیت دانش آموزان دارد شاید بیشتر از والدین آن کودک باشد از این رو اولیا و مربیان مدارس با سختی و حساسیتی که در شغل خود دارند می‌توانند در هدایت علم آموزان خود نقشی موثر و ارزشمند ایفا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه درقرآن کریم در ۴ بخش به تعلیم و تربیت اشاره شده است گفت : در این کتاب الهی سه مرتبه تربیت به تعلیم مقدم شمرده شده و تنها در در یک مورد آن تعلیم بر تربیت ارجحیت داده داشته است.

امام جمعه تبریز گفت : تا تعلیم نباشد تربیتی در کار نیست و هدف اصلی تربیت است اما برای رسیدن به آن نیازمند تعلیم هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با استناد به آیات قرآنی در حوزه تعلیم و تربیت، کار آموزگاران را بسیار مهم دانست و گفت : همان طوریکه رهبر معظم انقلاب بارها تاکید فرموده اند ارتقا تحصیلی دانش آموزان باید اولویت خانواده ها و اولیا و مربیان مدارس باشد اما این به آن معنی نیست که دانش آموزان را از مسائل روز جامعه بیگانه نگه داریم.

وی تاکید کرد : مدارس و دانش آموزان باید با بالاترین سطح آگاهی سیاسی و بصیرتی در میدان عمل حضور داشته باشند.

در ابتدای این دیدار پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش استان و تعدای از مدیران برتر مدارس که در طرح مدرسه انقلاب موفق به کسب رتبه برتر شده بودند به بیان نکته نظرات خود پرداختند.