کارگران اجازه سوء استفاده را به بدخواهان نظام ندادند/ پیگیری مطالبات در دستور کار است
کارگران اجازه سوء استفاده را به بدخواهان نظام ندادند/ پیگیری مطالبات در دستور کار است
فرماندار ورزقان از پایان تجمع صنفی کارگران مجتمع مس سونگون این شهرستان پس از چندین نوبت گفت و گو‌ با نمایندگان کارگری خبر داد.

به گزارش شمس؛ محمدباقر خانی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح جزئیات این اتفاق، گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی که همواره به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب‌اند؛ این بار نیز با سیاه‌نمایی و انتشار وارونه واقعیت سعی در سوءاستفاده از تجمع صنفی کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان داشتند که خوشبختانه با آگاهی کارگران عزیز این بار نیز در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.

وی افزود: کارگران مجتمع مس سونگون در چند ماه اخیر مطالباتی را تحت عنوان همسان سازی حقوق و امنیت شغلی مطرح می‌کردند که از نخستین روزهای مطالبه، موضوع برای طی مراحل قانونی در دستور کار کمیسیون‌های کارگری شهرستان و استان قرار گرفت.

فرماندار ورزقان با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان اجازه تضییع حقوق کارگران به واحدهای تولیدی و اقتصادی در سطح شهرستان داده نخواهد شد، تصریح کرد: کارگران عزیز مطمئن باشند در چهارچوب قوانین تمامی موارد و مطالبات مطرح از سوی آنان، پیگیری خواهد شد.

وی ضمن تشکر از همراهی شایسته کارگران مجتمع مس سونگون با دستگاه‌های مسئول در پایان دادن به تجمعات با هدف تداوم تولید، گفت: شایسته است از همکاری مطلوب اعضای شورای تأمین و دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی استان و شهرستان در پشتیبانی از تولید و جامعه‌کارگری تشکر و قدردانی نمایم.

خانی، در پایان خاطر نشان کرد: تمامی مسائل کارگری در کمیسیون‌های مربوطه رصد و پیگیری می‌شود و انتظار می‌رود؛ کارگران واحدهای تولیدی پیش از هر اقدامی مطالبات خود را از طریق مراجع ذی صلاح و به صورت قانونی پیگیری نمایند.

انتهای پیام /