کارنامه عملکرد شورا را به طور شفاف تقدیم مردم می‌کنیم
کارنامه عملکرد شورا را به طور شفاف تقدیم مردم می‌کنیم

رییس شورای اسلامی تبریز با بیان اینکه عملکرد شورای پنجم به طور دقیق بررسی می‌شود گفت: تا آخرین روز مسوولیت تلاش کرده و کارنامه خود را به طور شفاف تقدیم مردم می‌کنیم.

به گزارش شمس، شهرام دبیری، روز یکشنبه در اولین جلسه شورای شهر در سال جدید، با انتقاد از نبود ایمنی کار در تبریز و رعایت نشدن آن افزود: اگر در خیابان های شهر قدم بزنیم شاهد عدم رعایت ایمنی کار خواهیم بود که بخشی از آن مربوط به رانندگان و بخشی نیز به دلیل عدم رعایت ایمنی کار از سوی نیروهای خدماتی و پارکبانان است که باید هرچه سریعتر نسبت به خرید جاروب مکانیزه از سوی شهرداری اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه بعد از اپیدمی کرونا، احتیاج بیشتری به حمل و نقل عمومی پیدا خواهیم کرد، اظهار کرد: در زمان کنونی شهرداری ۱۲ دستگاه اتوبوس خریداری کرده که این تعداد برای این شهر کافی نیست.

رییس شورای اسلامی تبریز گفت: باید با عرضه اوراق مشارکت و خرید چندین دستگاه اتوبوس برای تبریز در اولویت قرار گیرد چراکه این کلانشهر در بین دیگر کلانشهرها از این لحاظ عقب مانده است.

دبیری همچنین با قدردانی از اقدامات انجام شده در زمینه گل کاری پارک ها و جنگل کاری ها به خصوص در تفرجگاه عباس میرزا، یادآوری کرد: شهرداری در پارک عباس میرزا اقدامات خوبی انجام داده است که می‌تواند این محل را به قطب گردشگری تبدیل کند.

رییس شورای اسلامی تبریز با ابراز امیدواری برای ریشه کنی ویروس کرونا گفت: برای جلوگیری از شیوع پیک جدید موارد بهداشتی را رعایت شود.

دبیری با بیان اینکه کمتر از نیم درصد جمعیت کشور در برابر این ویروس واکسینه شده‌اند، افزود: باید این میزان ارتقا یافته و پروتکل های بهداشتی نیز به صورت کامل رعایت شود تا اپیدمی کنترل شود.

وی با اشاره به فوت پاکبان شهرداری در اولین روزهای سال جدید، این ضایعه را به خانواده وی تسلیت گفت و خواستار رسیدگی به نیازهای خانواده این پاکبان شد.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری نیز با بیان اینکه کمیسیون خدمات بارها در زمینه ایمنی کار پاکبانان جلسه برگزار کرده است، گفت: در هیچ نقطه دنیا در شریان اصلی از نیروی انسانی برای رفت و روب استفاده نمی‌شود.

عبداله تقی‌پور افزد: در بحث ایمنی در برنامه راهبردی شهرداری تبریز،  شهرداری موظف شده نسبت به رعایت ایمنی کارگران اقدام‌ و هرچه سریعتر ۱۵ دستگاه جاروب مورد نیاز را تهیه کند.

انتهای پیام/