کارخانجات حقوق کارگران را دم عیدی به‌موقع پرداخت کنند/ اجازه نداده‌ام واحدهای تولیدی تعطیل شوند
کارخانجات حقوق کارگران را دم عیدی به‌موقع پرداخت کنند/ اجازه نداده‌ام واحدهای تولیدی تعطیل شوند
پورمحمدی می‌گوید واحدهای تولیدی باید حقوق کارگران را در آستانه عید به‌موقع پرداخت کنند و اگر نمی‌توانند روش‌های مدیریتی‌شان را تغییر دهند.

به گزارش شمس، «محمدرضا پورمحمدی» امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با تأکید بر اینکه حقوق کارگران واحدهای تولیدی باید به موقع پرداخت شود، اظهار داشت: همان‌طور که از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها انتظار داریم در کنار بخش تولید باشند، واحدهای تولیدی هم باید حقوق و مزایای کارگران و کارکنان خود را به موقع پرداخت کنند.

وی افزود: از اولین روز مسوولیت عهد کرده‌ایم که هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشود و همچنان بر همان عهد خود هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان پشتیبان بخش تولید هستند، یادآور شد: البته باید قوانین و مقررات نیز رعایت شود و همه کمک کنیم تا واحدهای تولیدی از این مسیر سنگلاخ که در اثر فشارهای دشمنان ایجاد شده است به سلامت عبور کنند.

وی با بیان اینکه شرایط خاص امروز نیازمند مقررات و اقدامات خاص است، متذکر شد: دستگاه‌های دولتی و سیستم بانکی استان با بخش تولید تعامل همه‌ جانبه و حداکثری دارند و در حد اختیارات استانی برای رفع موانع تولید تلاش می‌کنند.

پورمحمدی با اشاره به تشکیل مستمر و هفتگی جلسات کارگروه تسهیل در استان، عنوان کرد: در سایه هماهنگی‌ها و پیگیری‌های این کارگروه، تعداد پرونده‌های در دست اقدام از ۳۳۰ مورد به ۳۰ مورد کاهش یافته و از مجموع ۳۵۰۰ واحد تولیدی فعال در استان تنها ۲۷ واحد مشکل‌دار هستند.

وی محدود بودن اختیارات بانک‌های استان را از جمله چالش‌های موجود در حوزه رفع موانع تولید عنوان کرد و بیان داشت: با مقررات و اختیارات رایج نمی‌توان از این شرایط خاص عبور کرد و لازم است اختیارات ویژه‌ای به سیستم بانکی استان واگذار شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشکلات مالی واحدهای تولیدی در روزهای پایانی سال، اضافه کرد: مدیران واحدهای تولیدی باید پرداخت حقوق کارگران را در اولویت قرار دهند و اگر نمی‌توانند این مسئله را مدیریت کنند، لازم است که روش‌های مدیریتی خود را تغییر دهند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س/ر