چه کسی احمدی‌نژاد را به مراسم افطاری دعوت کرد؟
چه کسی احمدی‌نژاد را به مراسم افطاری دعوت کرد؟
«موقع آمدن، واکنش‎ها خیلی عادی بود. ایشان عادی آمدند و آقای باهنر که صف اول نشسته بودند، بلند شدند و آقای احمدی‎نژاد نشستند. من عکس‎العمل خاصی از ناحیه کسی ندیدم؛ فقط دو، سه نفری که دوروبر ایشان نشسته بودند، یاالله گفتند».

به گزارش شمس، حضور محمود احمدی‎نژاد در افطاری جامعه اسلامی مهندسین با واکنش مواجه شد. یکی از حاضران می‎گوید احمدی‎نژاد از سوی محمدرضا باهنر و ثمره هاشمی به افطاری دعوت شده بوده، اما این به معنای بازگشت اصولگرایان به احمدی‎نژاد نیست.

حسین سبحانی‎نیا، نماینده اسبق اصولگرای مجلس، درباره افطاری روز پنجشنبه جامعه اسلامی مهندسین و حضور حاشیه‎برانگیز احمدی‎نژاد به ایرناپلاس ‎گفت: «حضور آقای احمدی‎نژاد در این جلسه، به معنای بازگشت اصولگرایان به احمدی‎نژاد و تحلیل‎های این‎چنینی نیست. از آنجایی که آقای احمدی‎نژاد در گذشته به‌عنوان عضو این جامعه یا از کسانی بوده که با آن در ارتباط بوده و علاوه بر این، در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با آقای باهنر همراه است، به این مراسم دعوت شدند».

سبحانی‎نیا در واکنش به توییت علی‎اکبر جوانفکر مبنی بر اینکه دعوت احمدی‎نژاد به افطاری به معنای اذعان اصولگرایان منتقد به اشتباهاتشان است، تصریح ‎کرد: «آقای جوانفکر اشتباه می‎کند و این تحلیل نادرست است. آقای باهنر جزء منتقدان ایشان بوده و اگر دعوتی هم شده‎ باشد، به معنای اذعان به اشتباهی‎ نیست. معمولا اطرافیان پرشور آقای احمدی‎نژاد چنین تحلیل‎های اشتباهی می‎کنند».

این اصولگرا در پاسخ به این پرسش که واکنش حاضران در جلسه به حضور احمدی‎نژاد چه بود، توضیح داد: «موقع آمدن، واکنش‎ها خیلی عادی بود. ایشان عادی آمدند و آقای باهنر که صف اول نشسته بودند، بلند شدند و آقای احمدی‎نژاد نشستند. من عکس‎العمل خاصی از ناحیه کسی ندیدم؛ فقط دو، سه نفری که دوروبر ایشان نشسته بودند، یاالله گفتند».

او در پاسخ به این پرسش که آیا احمدی‎نژاد در دیگر جلسات اصولگرایان نیز حضور داشته یا دارد، اضافه کرد: «نه؛ بعید می‎دانم. روز قبل از مراسم افطاری، آقای احمدی‎نژاد به مجلس ترحیم پدر آقای ثمره هاشمی رفته ‎بود و در آنجا آقای باهنر نیز، چون با آقای هاشمی‌ثمره نسبت فامیلی دارند، حضور داشتند. دعوت هم از سمت آقای ثمره هاشمی و باهنر بوده ‎است؛ چرا‌که آقای ثمره هاشمی در مراسم افطاری هم حضور داشتند و با آقای احمدی‎نژاد باهم سر سفره افطار بودند. عده‎ای هم بدون توجه به او رفتند».

سبحانی‎نیا در ادامه گفت: «گفته‎اند استقبال گرمی از حضور احمدی‎نژاد شده ‎است، اما چنین نبود. من نزدیک بودم و عکس‌العملی به حضور ایشان ندیدم. فقط در فاصله افطار تا شام، عده‎ای از افراد عادی که چهره‎ سیاسی هم نبودند، آمدند و با آقای احمدی‎نژاد عکس گرفتند و حال و احوال کردند. شاید این کار را استقبال گرم برداشت کرده‎اند».

  • منبع خبر : فرارو