چهار ایستگاه مترو تبریز ۲۷ آذر توسط رئیس جمهور افتتاح می شود
چهار ایستگاه مترو تبریز ۲۷ آذر توسط رئیس جمهور افتتاح می شود

شهردار تبریز به همراه رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز از چهار ایستگاه آماده افتتاح قطار شهری تبریز بازدید کرد.

به گزارش شمس، در این بازدید که ظهر امروز انجام گرفت، ایرج شهین باهر از نزدیک آخرین وضعیت ایستگاه های ۹، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ را بررسی کرد.

شهردار تبریز در این بازدید با اشاره به آماده سازی چهار ایستگاه خط ۱، گفت: ۲۷ آذر پروژه های شهرداری چهار شهر مشهد، تهران، تبریز و نوشهر توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد که در تهران یک ایستگاه مترو، در مشهد یک پارکینگ و در تبریز چهار ایستگاه مترو که در حال تکمیل و آماده سازی است، افتتاح می شود.

ایرج شهین باهر اظهار کرد: آخرین بازدیدها از این ایستگاه ها را به همراه اعضای محترم شورا انجام می دهیم تا توصیه های لازم را به متولیان مترو داشته باشیم و پس از جمع بندی، این ایستگاه ها را در روز ۲۷ آذر به دست رئیس جمهور افتتاح و تقدیم شهروندان کنیم.

او افزود: به رغم مشکلات اقتصادی، بدهی های بانکی و مشکلات اداری به لطف خدا در شورای پنجم کارهای خوبی در حوزه مترو انجام شده است.

شهردار تبریز گفت: پیش از این، در فاز ۲ خط ۱ مترو صرفا دو ایستگاه افتتاح شده بود اما در دوره مدیریت و شورای پنجم، ما همه ایستگاه های فاز ۲ و فاز ۳ را نیز راه اندازی کردیم.

ایرج شهین باهر عنوان کرد: از ایستگاه های باقی مانده، دو ایستگاه را در سوم خرداد ۱۴۰۰ افتتاح می کنیم و یک ایستگاه باقی مانده از کل خط ۱ را نیز تا پایان شهریور ۱۴۰۰ آماده می کنیم تا کل خط ۱ آماده بهره برداری شود.