پیشبرد طرح‌های اختصاصی سامان‌دهی روستای کندوان در دستور کار میراث‌ فرهنگی است
پیشبرد طرح‌های اختصاصی سامان‌دهی روستای کندوان در دستور کار میراث‌ فرهنگی است
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌‌شرقی از قرارگیری پیشبرد طرح‌های اختصاصی سامان‌دهی روستای کندوان در دستور کار میراث‌فرهنگی و دستگاه‌های ذی‌ربط خبر داد.

به گزارش شمس، احمد حمزه‌زاده در جلسه بررسی طرح‌های جامع و اختصاصی روستای دستکند کندوان با بیان اینکه در کنار طرح‌های جامع روستای کندوان، پیشبرد طرح‌های اختصاصی نیز ضروری است، اظهار کرد: در کنار طرح‌های جامع کندوان، چند طرح اختصاصی از جمله سامان‌دهی سرریز جمعیت، ممنوعیت ورود خودرو به داخل روستا با ایجاد پارکینگ و همچنین سامان‌دهی سیستم گرمایشی روستا می‌بایست در اسرع وقت با برنامه‌ریزی لازم در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به آماده بودن طرح‌های ساختمانی همگون با بافت تاریخی کندوان، عملیات عمرانی می‌تواند در اسرع وقت آغاز به کار کند، باید توجه داشت که ورودی روستای کندوان می‌بایست دارای طراحی زیبنده‌ای باشد تا علاوه بر رفاه ساکنان روستا، امکانات لازم برای اسکان گردشگران نیز فراهم شود تا شاهد افزایش میزان اقامت شبانه باشیم.

حمزه‌زاده افزود: تسریع ایجاد پارکینگ در ورودی و ممنوعیت ورود خودرو به داخل کندوان و همچنین سامان‌دهی سیستم گرمایش روستای کندوان نیز از دیگر طرح‌هایی است که پس از مطالعه لازم، در اسرع وقت با مشارکت دستگاه‌های ذی‌صلاح اجرا خواهد شد.

انتهای پیام /