پیام تسلیت آل هاشم در پی شهادت خلبان رحمانی
پیام تسلیت آل هاشم در پی شهادت خلبان رحمانی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی را تسلیت گفت.

به گزارش شمس، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی را تسلیت گفت. متن این ئیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

بلندایِ آسمان ، جایگاه کسانی است که برای رسیدن به معبود خویش زیبا اوج میگیرند و عاشقانه پرواز میکنند و چه سعادتی دارند، شایسته ترین مومنان که در پروازشان ابدی و ماندگار می شوند.

غم از دست دادن سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی از تیزپروازان پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز در حین انجام ماموریت برای همه ملت ایران خصوصا همرزمان آن شهید والامقام سخت، طاقت فرسا و البته ضایعه ای جبران نشدنی است.

اینجانب با قلبی آکنده از غم و اندوه پرواز آسمانی و شهادت سرهنگ خلبان رحمانی را به خانواده های معظم و همرزمان عزیز ایشان در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و آحاد ملت قدر شناس ایران و محضر فرماندهی معظم کل قوا تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

پیام تسلیت فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی شهادت سرهنگ خلبان محمد رضا رحمانی را تسلیت گفت.

سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی در پیامی، شهادت سرهنگ خلبان محمد رضا رحمانی از خلبانان قهرمان و تیزپرواز پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز را تسلیت گفت.

سردار عبدی در این پیام افزود: اگر چه، اوج آرزوی همه خلبانان شجاع، اوج گیری به جوار قرب الهی و پوشیدن خلعت شهادت است که نصیب شایسته ترین ها خواهد شد، اما از دست دادن این عزیزان سخت طاقت فرسا و برای همه ما ضایعه ای جبران نشدنی است.

وی در این پیام آورده است: از درگاه خداوند بزرگ، علو درجات همه شهیدان نیروی هوایی و به ویژه شهید ، سرهنگ خلبان رحمانی را خواستارم.

اینجانب با قلبی آکنده از غم و اندوه پرواز آسمانی و شهادت سرهنگ خلبان رحمانی را به خانواده معظم آن شهید و همرزمان عزیز ایشان در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و پایگاه دوم شکاری تبریر تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

گزارش شمس حاکی است، یک فروند جنگنده میگ-۲۹ نیروی هوایی ارتش روز چهارشنبه گذشته در منطقه عمومی شمال غرب کشور و در حین اجرای ماموریت دچار سانحه شد.

این جنگنده حین پرواز عملیاتی در منطقه عمومی شمال غرب در ارتفاعات سبلان سقوط کرد.

خلبان این جنگنده سرهنگ شهید “محمدرضا رحمانی” از نیروهای مجرب پایگاه دوم شکاری تبریز بود.

سبلان با ارتفاع ۴۸۱۱ متر از سطح دریا سومین قله بلند ایران بوده و در استان اردبیل قرار دارد.