پول‌های چپاول شده را به بیت‌المال بازگردانید/ مردم توان پرداخت مالیات‌های سنگین را ندارند
پول‌های چپاول شده را به بیت‌المال بازگردانید/ مردم توان پرداخت مالیات‌های سنگین را ندارند
داودی گفت: پول‌ها، سکه‌ها و طلاهای ضبط شده از خلافکاران و دزدان بیت المال با قید مقدار و مبلغ و موارد هزینه به مردم اطلاع رسانی شود و راهکاری برای بازگشت آن‌ها به خزانه و هزینه برای مردم تعریف شود.

به گزارش خبرنگار شمس، یوسف داودی در نشست علنی امروز (مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه، اعتماد مردم به مسئولین جزو بزرگترین سرمایه‌های ملی کشور است و کاهش این اعتماد بزرگترین آسیب و تهدید ملی به شمار می‌رود، اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به آسیب شناسی و آسیب زدایی در سطح کلان ملی داریم، چه بسیار پداران و مادرانی که مطابق با فرمایش مقام معظم رهبری عرق شرمندگی به پیشانی آنها به خاطر بیکاری فرزندانشان جاری است و قصه ناتوانی پدران و مادران در سیر کردن شکم فرزندان چهره‌ها را پیر و شکسته نموده است.

وی ضمن تشکر از قوه قضاییه به خاطر اقدامت مثبت در امر مبارزه با فساد، اذعان داشت:  امید است این اقدامات محدود نبوده و مستمر باشد، سطحی نبوده و عمیق باشد، به قوه قضاییه محدود نباشد بلکه نظامند شده و هر سه قوه را شامل شود و مجلس قویاً در امر مبارزه با فساد پیشتاز باشد، پیشنهاد می‌شود برای تقویت اعتماد ملی، کلیه مبالغ ناشی از قطع یارانه‌های مربوط به افراد ثروتمند و غیرنیازمند، پول‌ها، سکه‌ها و طلاهای ضبط شده از خلافکاران و دزدان بیت المال با قید مقدار و مبلغ و موارد هزینه به مردم اطلاع رسانی شود و با همکاری مجلس با دو قوه دیگر ساز و کاری تهیه شود که مبالغ غارت شده برگشتی به بیت المال و خزانه در ردیف‌های خاص و مشخص در اولویت مناطق محروم هزینه شده و دقیقا به مردم اطلاع رسانی گردد.

نماینده مردم سراب در ادامه خاطرنشان ساخت: مردم توان پرداخت مالیات های سنگین را ندارند، از سازمان امور مالیاتی می‌خواهم عدالت مالیاتی را رعایت نموده و از فشار و تحمیل مالیالت زیاد به مردم خودداری کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار شفاف سازی وضعیت داوطلبین کنکور و پذیرفته شدن دانشگاه ها چه در مقطع کنکور سراسری و چه در مقطع ارشد و دکتری شد و تاکید کرد: باید از هرگونه تخلف در هر مرحله‌ای جلوگیری شود چرا که این سرنوشت جوانان و آینده کشور است؛ هشدار می‌دهم با سرنوشت جوانان بی‌گناه بازی نکنید.

داودی با بیان اینکه صدها هزار کارگر فاقد قرار داد و یا با قراردادهای سفید امضا در کشور وجود دارد که نیازمند رسیدگی قاطع است تا مطالبات پرداخت نشده کارگران و زحمتکشان پرداخت گردد، توضیح داد: ازطرفی بیمارستان‌های بدون پزشک و پزشکان بدون امکانات و بیماران سرگردان جز مهمترین مشکلات بخش سلامت است، ما با کمبود کادر درمانی اعم از پزشک پرستار، بهیار و بهورز، کادر اتاق عمل مواجه هستیم.

وی با اشاره به محرومیت شهرستان سراب از وجود کارخانه‌جات بزرگ دولتی و واحدهای تولیدی پایدار مشکل بیکاری، گفت: بیکاری بلای خانمان‌سوز خانه‌هایمان است و این امر ایجاب می‌کند دولتمردان با عزمی راسخ و جهادی در به بار نشستن پرورژه ملی تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب اقدام نماید، شاید این پرورژه عظیم برای عده‌ای دستاویزی برای نطق و سخنرانی است اما برای مردم مظلوم تنها روزنه امیدی است که با هزار آرزو منتظر احداث آن هستند و این امر به حول قوه الهی تحقق خواهد یافت تا کشور از وابستگی به واردات آلومینا از کشورهای خارج و خروج میلیونها دلار عرض و چپاول غارتگران بیت المال رهایی یابد و برای هزار جوان بیکار شغل ایجاد شود. این مطالبه همه مردم آذربایجان است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، افزود: از وزارت راه وشهرسازی می‌خواهم به دنبال ساخت ۱۵ کیلومتر قطعه اول سراب، ساخت  قطعه دوم راه آهن سراب به طول سی کیلومتر از سمت سراب را آغاز نموده و راه آهن را به شهر‌های نیر، سرعین، اردبیل و قفقاز متصل نماید.

وی در پایان متذکر شد: آسفالت و روکش راه‌های روستایی شهرستان سراب و آسفالت جاده سراب -میانه، سراب – مشکین شهر و اتمام ساخت بزرگراه سراب – بستان آباد و مسیر گشایی جاده مهربان – مشکین شهر از مطالبات بسیار جدی مردم است، از طرفی راه تعدادی زیادی از روستاهای صعب العبور شهرستان سراب نیازمند رسیدگی فوری است. با توجه به سرد سیری بسیار شدید روستای سراب، شش روستای ما فاقد گاز است، درخواست دارم سریعا فرآیند گازرسانی انجام بگیرد. در پایان دست بر دعا برداریم و از خالق سبحان بخواهیم که خدایا عاقبتمان را محمود گردان.

انتهای پیام/