پورمحمدی: با کمبود برق مواجهیم!/ تلاش می‌کنیم قطعی برق واحدهای صنعتی را کاهش دهیم
پورمحمدی: با کمبود برق مواجهیم!/ تلاش می‌کنیم قطعی برق واحدهای صنعتی را کاهش دهیم
استاندار آذربایجان‌شرقی از کاهش برق در استان و سطح کشور سخن می‌گوید و علت آن را کاهش بارندگی‌ها نسبت به سال اخیر می‌داند.

به گزارش شمس، محمدرضا پورمحمدی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌شرقی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی و اقتصادی استان، خاطرنشان ساخت: در سطح کشور ۸ هزار مگاوات کمبود برق داریم که با توجه به بارندگی‌های اخیر نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و برای همین تلاش می‌کنیم مشکل قطعی برق واحدهای صنعتی را تا حد زیادی کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه باید از موازی کاری و دوباره کاری جلوگیری شود، تصریح کرد: حذف بروکراسی‌های موجود در کارهایی مانند صادرات محصولات و یا مجوز تأسیس فعالیت ضروری است؛ باید یا پنجره واحد برای این منظور ایجاد شود یا از هر دستگاهی یک نماینده در اتاق بازرگانی حاضر باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه مشوق‌های لازم برای انجام برنامه‌های اقتصادی باید در نظر گرفته شود، متذکر شد: ایجاد اشتغال و تأمین مایحتاج عمومی از جمله اولویت‌های ضروری استان است.

گفتنی است در این جلسه برنامه عملیاتی جهت توسعه اشتغال و افزایش صادرات توسط ژائله رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان آذربایجان شرقی ارائه شد.

همچنین در این جلسه گزارش‌هایی در خصوص بانک‌های خصوصی و دولتی از میزان سپرده‌های جذب شده و مصرف آنها در داخل استان و اجرای حکم قانونی برنامه ششم توسعه مبنی بر رعایت سهم ۴۰ درصدی صنعت و معدن از تسهیلات تمام بانک‌ها ارائه شد.

انتهای پیام/