پلمپ ۹۵ وسیله ناایمن در شهربازی‌های آذربایجان‌شرقی
پلمپ ۹۵ وسیله ناایمن در شهربازی‌های آذربایجان‌شرقی
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: در جریان بازرسی کارشناسان این اداره کل از دستگاه‌ها و تجهیزات شهربازی‌های استان ۹۵ دستگاه به علت نداشتن استاندارد پلمپ شد.

به گزارش شمس، ساسان فرشی حق رو با بیان اینکه حدود ۸۰ شهربازی در استان وجود دارد افزود: در سه ماه نخست امسال حدود ۴۵۰ مورد بازرسی از شهربازی‌های استان از سوی کارشناسان و بازرسان شرکت‌های همکار مورد تایید این اداره کل انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات ناایمن و غیراستاندارد در شهربازی‌ها احتمال بروز خطر و حوادث ناگوار را افزایش می‌دهد اظهار کرد: پرونده شهربازی‌های دارای دستگاه‌های ناایمن و غیراستاندارد جهت انجام مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی ارسال شده است.

مدیرکل استاندارد استان گفت: بر اساس قانون، بهره برداران وسایل شهربازی باید به استانداردسازی و دریافت مجوز استاندارد قبل از هرگونه فعالیتی اقدام کنند و مشخصات و نشان استاندارد را پس از تایید اداره کل در معرض دید عموم قرار دهند.

فرشی حق رو ادامه داد: مردم و شهروندان نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند با شماره تلفن ۱۵۱۷، سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ و یا مراجعه حضوری مراتب را به بازرسان اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی اطلاع دهند.

انتهای پیام /