پایانِ خدمت ۵ بازیکن تراکتورسازی در انتهای فصل
پایانِ خدمت ۵ بازیکن تراکتورسازی در انتهای فصل
در پایان لیگ هجدهم خدمت سربازی ۵ بازیکن تراکتورسازی نیز به اتمام خواهد رسید.

به گزارش شمس نیوز،  تیم تراکتورسازی که تا اوایل سال ۹۷ تحت مالکیت سپاه پاسداران قرار داشت، بازیکنان سرباز مختلفی را جذب و از آنها در ترکیب خود استفاده کرد.

با واگذاری باشگاه تراکتورسازی به بخش خصوصی و پس از توافقات به عمل آمده، ۵ بازیکنی که سربازی‌شان را در این تیم تازه شروع کرده بودند، به کار خود ادامه دادند.

در آن مقطع، قرار شد ۵ بازیکن سرباز تا پایان خدمت‌شان در تیم تراکتورسازی حضور داشته باشند، اما این باشگاه دیگر پس از آن نمی‌توانست بازیکن سرباز دیگری به خدمت بگیرد.

احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور، رضا شربتی و قائم اسلامی‌خواه؛ ۵ بازیکنی هستند که در فصل جاری به عنوان بازیکن سرباز در تراکتورسازی توپ می‌زنند. در پایان فصل جاری، سربازی این ۵ بازیکن هم به اتمام می‌رسد و آنها باید به تیم‌های سابق‌شان برگردند.

سربازان ذوب‌آهن به اصفهان می‌روند

احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی مهدی‌پور؛ سه بازیکنی بودند که در نیم فصل لیگ هفدهم از ذوب‌آهن به تراکتورسازی پیوستند و خودشان را سرباز کردند.

در آن مقطع، به خاطر حضور این سه بازیکن در تبریز، اختلافات زیادی بین دو باشگاه تراکتورسازی و ذوب‌آهن به وجود آمد که پای برخی دیگر از اهالی فوتبال را هم به میان این دعوا کشید.

حالا پس از کش و قوس‌های فراوان، سربازی سه بازیکن ذوب‌آهن در تراکتورسازی به اتمام رسیده است. پهلوان، اسماعیلی‌‎فر و مهدی‎پور با ذوب‎آهن قرارداد دارند و باید به تیم سابق‌شان برگردند.ت

ماندن بازیکنان ذوب‌آهن در تراکتورسازی؟ بعید است!

با وجود اتمام سربازی این سه بازیکن، خبرهایی از باشگاه تراکتورسازی مبنی بر تلاش آنها برای نگه داشتن احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌‎فر و مهدی مهدی‎پور به گوش می‌رسد.

تراکتوری‌ها در حالی تلاش می‌کنند این سه بازیکن را در تبریز نگه دارند که با توجه به اتفاقات سال گذشته، توافق بین دو باشگاه تبریزی و اصفهانی بعید به نظر می‌رسد.

تکلیف شربتی چه می‌شود؟

رضا شربتی هم دیگر بازیکن سربازی است که امسال در ترکیب تراکتورسازی برای این تیم توپ می‎زند. شربتی فصل گذشته با حواشی زیادی به تراکتورسازی پیوست که دامنه این انتقال، حتی سرمربیان دو تیم تراکتورسازی و سیاه‌جامگان را به کمیته اخلاق هم کشاند.

شربتی هم همزمان با بازیکنان ذوب‌آهن، از دانشگاه انصراف داد و به عنوان بازیکن سرباز پیراهن تراکتورسازی را به تن کرد. شربتی بازیکن سیاه‌جامگان بود و هنوز یک فصل دیگر با این تیم قرارداد داشت. پس از جدایی شربتی، سیاه‌جامگان ابتدا به لیگ یک رفت و سپس منحل شد.

در این شرایط، حالا مشخص نیست که شربتی بعد از اتمان فصل چه تصمیمی درباره آینده‌اش خواهد گرفت. در صورتی که باشگاه تراکتورسازی او را بخواهد، بعید است که مشکلی برای ادامه کار او در تبریز وجود داشته باشد.

شربتی در هفته‌های ابتدایی لیگ چند بازی برای تراکتورسازی انجام داد، اما پس از حضور احسان حاج صفی در این تیم، به یک نیمکت نشین محض تبدیل شد.

سربازِ نیمکت نشین

قائم اسلامی‌خواه نیز در نیم فصل لیگ هفدهم از تیم دسته اولی بادران تهران به عنوان بازیکن سرباز به تراکتورسازی پیوست.

سرباز شدن اسلامی‌خواه هم کم حاشیه نداشت و مسئولان باشگاه بادران را حسابی شاکی کرد. با همه این حواشی، اسلامی‎خواه بالاخره راهی تراکتورسازی شد، اما خیلی زود رباط پاره کرد و حدود ۶ ماه دور از میادین بود.

در فصل جاری هم با وجود بازیکنانی مانند مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، اسلامی‌خواه هیچ جایی در ترکیب تراکتورسازی پیدا نکرد. حالا سربازی این بازیکن نیمکت نشین هم به پایان می‌رسد و او باید به بادران برگردد.

  • منبع خبر : تسنیم