وظیفه داریم شهدا را فراموش نکنیم
وظیفه داریم شهدا را فراموش نکنیم
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعه تبریز گفت: شهادت پیروزی در برابر شیطان و فتح قله های کمال است و از این رو وظیفه داریم شهدا را فراموش نکنیم و روحیه شهادت‌طلبی را در جامعه زنده کنیم.

به گزارش شمس، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در هفتمین یادواره شهدای منطقه ارسباران با بیان اینکه مرگ در راه خدا بهترین بازگشت به سوی حق تعالی است، افزود: تجلیل از فرهنگ شهادت یک ضرورت است و شکل و محتوای یادواره کسانی که در راه خدا جهاد کرده و به شهادت رسیده اند، اندیشه ادامه دهندگان این راه را جهت میدهد.

امام جمعه تبریز افزود : کسانی که روحیه جهاد و شهادت را در وجود خود تقویت میکنند و در برابر دشمنان با آگاهی کامل می ایستند هرگز ذلت و خواری نخواهند دید.

وی شهادت را معامله عزتمندانه و سومند برای انسان عنوان و خاطرنشان کرد : انسان های آگاه در این معامله با کنار گذاشتن تعلقات دنیوی ، مرگی را انتخاب میکنند که خداوند در قرآن می فرماید ، شهیدان همیشه زنده هستند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه شهیدان در کنار اولیا الهی و بهشت برین جایگاه والا و با فضلیت دارند گفت : خداوند از نعمت های فروانی که از روی فضل خود شهدا را سیراب میکند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به موضع برخی افراد ناآگاه درباره تکرار یادواره های شهدا تصریح کرد : همانطور که حادثه کربلا در سایه تکریم دهه ماه محرم و عزاداری های ماه صفر زنده است و تکرار درس های نهضت عاشورا آموزه های این مکتب را عالم گیر کرده است از این رو اگر بخواهیم یاد و نام شهدا فراموش نشود باید یادواره های شهدا با عظمت بیشتری برگزار شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شرف و اقتدار ملت ایران را در سایه خون شهدا است گفت : اگر امروز مسئولان کشور ما در عرصه های بین المللی از حیثیت نظام اسلامی دفاع میکنند به برکت خون شهداست.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افتخار خطه آذربایجان را تقدیم ۱۰ هزار شهید به نظام و انقلاب دانست و تاکید کرد: هرگز ملت شهید پرور آذربایجان شرقی اجازه نمیدهند خون شهدا پایمال شود.

در این مراسم یاد و خاطره یک هزار و ۲۰۰ شهید منطقه ارسباران گرامی داشته شد.

منطقه ارسباران در شمال شرق تبریز، شامل شهرستان های اهر، ورزقان، هوراند، کلیبر و خداآفرین است و نزدیکی به نیم میلیون جمعیت را در خود جای داده است.