وضعیت برق در استان مساعد نیست!
وضعیت برق در استان مساعد نیست!
استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر تلاش جدی مسئولان صنعت برق استان برای جبران کم‌کاری‌های گذشته در حوزه تولید و رفع نواقص این بخش، از صنایع بزرگ و پرمصرف هم خواست تا برای تأمین برق مورد نیاز خود و کمک به تأمین بخشی از برق مصرفی استان به دنبال احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک باشند.

به گزارش شمس، عابدین خرّم ظهر امروز در جلسه کارگروه مدیریت مصرف برق استان، اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه مدیریت مصرف برق، طبق برنامه‌ای که برای رعایت الگوی مصرف و پایداری وضعیت برق پیش‌بینی شده بود پیش رفتیم و امیدواریم در مدت باقیمانده از دوره اوج مصرف هم مشکلی پیش نیاید.

وی تأکید کرد: مفهوم این برنامه به معنی استمرار دوره ریاضت و کاهش مصرف نیست، بلکه باید به دنبال افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف به‌ویژه در بخش صنعت باشیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه وضعیت کلی برق در استان مساعد نیست، افزود: تولید ما به نسبت نیاز و مصرف استان کم است و کوچکترین مشکلی باعث افت شبکه و مشکلات اساسی می‌شود که باید برای این وضعیت چاره‌ای بیندیشیم.

وی گفت: یکی از راهکارهای مهم در این خصوص، ایجاد نیروگاه‌های مقیاس کوچک توسط صنایعی است که مصرف برق آنها بالاست؛ این امر می‌تواند هم برق مورد نیاز این واحدها را تأمین کند و هم کمک نسبی به تأمین برق مصرفی استان باشد.

خرّم با بیان اینکه مسؤولان صنعت برق در گذشته به فکر رفع نواقص این صنعت نبوده‌اند، یادآور شد: امروز باید برآورد دقیقی از وضعیت این صنعت صورت گیرد تا برای برون‌رفت از مشکلات بتوانیم به یک راهکار اساسی برسیم.

وی تصریح کرد: با توجه به توسعه بخش صنعت و معدن در استان، مصرف برق در استان افزایش خواهد یافت و برای تأمین برق نیازمند برنامه‌ریزی و پیگیری جدی دستگاه‌های مسؤول در سطح استان هستیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین بر شناسایی مصارف نامتعارف برق تأکید کرد و گفت: در تخصیص سهمیه برق به صنایع نیز باید عدالت رعایت شود و تبعیض وجود نداشته باشد.

وی از مسئولان استان خواست تا از تمام ظرفیت‌های موجود به‌ویژه ظرفیت نمایندگان استان در مجلس و ارتباط و تعامل مستمر با وزارتخانه‌ها برای پیشبرد پروژه‌های استان استفاده کنند.

انتهای پیام /