ورود سامانه بارشی به آذربایجان شرقی از بعد از ظهر چهارشنبه
ورود سامانه بارشی به آذربایجان شرقی از بعد از ظهر چهارشنبه
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از ورود سامانه بارشی نسبتا فعال به استان از بعد از ظهر و شب چهارشنبه خبر داد.

به گزارش شمس، محمد امیدفر در گفت‌وگویی گفت: تا بعد از ظهر چهارشنبه جوی نسبتا پایدار در استان پیش بینی می‌شود اما روز چهارشنبه در برخی نواحی افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و یا رعدوبرق دور از انتظار نخواهد بود.

وی ادامه داد: سامانه بارشی ورودی به استان موجب افزایش ابر و بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق و در نواحی مستعد، موجب بارش تگرگ می‌شود؛ این سامانه تغییر دمایی قابل توجهی نخواهد داشت.

وی افزود: فعالیت سامانه تا اوایل هفته آینده تداوم داشته و آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای پیش بینی می‌شود.

امیدفر از تداوم روند گرمی هوای استان خبر داد و بیان کرد: دمای فعلی تبریز، ۱۹ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است؛ دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته در خنکترین زمان، ۹ درجه بالای صفر و در گرمترین زمان، ۲۱ درجه بالای صفر گزارش شده است.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته، جلفا با دمای ۲۸ درجه بالای صفر، گرمترین شهر استان‌ و سراب و ورزقان با دو درجه بالای صفر خنکترین شهر استان بوده است.

انتهای پیام/