وجود ۲ میلیون و ۹۲۸ هزار واجد شرایط رأی در آذربایجان‌شرقی/ انتخابات بی‌طرفانه در حال برگزاری است
وجود ۲ میلیون و ۹۲۸ هزار واجد شرایط رأی در آذربایجان‌شرقی/ انتخابات بی‌طرفانه در حال برگزاری است
استاندار آذربایجان شرقی گفت: دو میلیون و 927 هزار و 896 در سطح استان حق رأی دارند که 145 هزار و 293 تن از آنان رأی اولی‌اند.

به گزارش خبرنگار شمس، «محمدرضا پورمحمدی» صبح جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۳ حوزه انتخابیه، آذربایجان شرقی اظهار داشت: این دوره از انتخابات نیز همزمان با سراسر کشور و با حضور پرشور و حماسی مردم برگزار خواهد شد.

وی از آمادگی کامل ستاد انتخابات استان برای برگزاری انتخاباتی سالم، شفاف و بی‌طرفانه خبر داد و افزود: در مجموع، سه هزار و ۵۳ شعبه اخذ رای در استان، فرآیند اخذ رای هم استانی‌های عزیز در تمامی حوزه‌های انتخابیه را عهده دار هستند.

استاندار آذربایجان شرقی تعداد واجدان شرایط رای دادن در استان را دو میلیون و ۹۲۷ هزار و ۸۹۶ نفر اعلام کرد و افزود: ۱۴۵ هزار و ۲۹۳ نفر از واجدان شرایط، برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و بی‌طرفانه در استان اندیشیده شده است ادامه داد: بیش از ۶۱ هزار نفر نیز آموزش‌های لازم را کسب کرده و به عنوان عوامل دخیل در انتخابات به ایفای وظایف خود در این زمینه خواهند پرداخت.

استاندار آذربایجان شرقی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حق و تکلیف بودن شرکت مردم در انتخابات تصریح کرد: با توجه به اینکه مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود یکی از حقوق مصرح در قانون اساسی است، شرکت در انتخابات و انتخاب نمایندگان کاردان، می تواند این مهم را محقق سازد.

پورمحمدی در همین راستا، تشکیل مجلسی قوی و مقتدر را تکلیف تمام هموطنان دانست و ادامه داد: قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین در شئونات مهم کشور بر عهده مجلس شورای اسلامی است که به تناسب حضور پررنگ مردم در پای صندوق‌های رای، نمایندگانی قوی وارد مجلس شده و تصمیمات بهتری را برای توسعه و پیشرفت ایران اسلامی اتخاذ می‌کنند.

وی مشارکت مردم در انتخابات را تضمین کننده امنیت پایدار ایران اسلامی قلمداد کرد و افزود: حضور پرشور در انتخابات، فرصتی برای ما و تهدیدی برای دشمنان ماست و لذا از تمام هم استانی های عزیز دعوت می کنم که روز جمعه و در پای صندوق های رای، حضور پررنگی داشته باشند.

انتهای پیام/