واردات خودروی دست دوم نرخ‌های نجومی را پایین می‌کشد
واردات خودروی دست دوم نرخ‌های نجومی را پایین می‌کشد
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار واردات خودروهای خارجی دست دوم برای کنترل قیمت‌ها در بازار شد.

به گزارش شمس، رضا علیزاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره تاثیرات واردات خودروی دست دوم خارجی بر قیمت خودروهای داخلی، اظهار داشت: با آزاد شدن واردات خودرو فضا روانی موجود در بازار تا حدودی آرام شده و می‌توان بازار را سامان داد؛ ممنوعیت واردات پیام منفی به بازار ارسال کرده و جو روانی نامناسبی ایجاد می‌کند که باعث افزایش قیمت خودرو می‌شود.

نماینده مردم وزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه ممنوعیت واردات خودرو در جلسه سران قوا تایید شد اما به نظر می‌رسد وزارت صنعت، معدن و تجارت مایل است واردات آزاد شود تا التهاب بازار تا حدودی سامان پیدا کند.

وی با بیان اینکه ممنوعیت واردات خودرو به دلیل برخی محدودیت‌های ناشی از کنترل نرخ ارز بود، توضیح داد: برخی صادرکنندگان در انتقال ارز به داخل کشور با محدودیت روبرو هستند، بنابراین می‌توان با در نظر گرفتن شرایط ویژه بخشی از ارز حاصل از صادرت را به واردات خودرو اختصاص داد؛ با تحقق این مهم از یک سو ارز به کشور باز می‌گردد و از سوی دیگر بازار خودرو در داخل ساماندهی شده و قیمت‌ها متعادل می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بدنه کارشناسی وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با راهکارهایی مانند واردات خودرو بازار این کالا را سامان دهد.

وی ادامه داد: می‌توان با واردات خودروی دست دوم بازار خودرو را سامان داد چراکه قشر متوسط نیز توانایی خرید این خودروها را دارند از سوی دیگر این خودروها از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان تصریح کرد: با اقدامات کارشناسی و اخذ سیاست‌های ویژه می توان بازار داخل را از طریق واردات خودروی دست دوم ساماندهی کرد و قیمت ها را کاهش داد.

انتهای پیام/