اجازه تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارید / نرخ بیکاری کاهش یافته است!
اجازه تعطیلی واحدهای تولیدی را ندارید / نرخ بیکاری کاهش یافته است!

محمد رضا پور محمدی ،نه تنها هیچ واحدی را تعطیل و هیچ نیروی کاری را تعدیل نکردند، بلکه در افزایش آمار اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان نیز نقش عمده‌ای ایفا شده است.

به گزارش شمس، استاندار آذربایجان شرقی محمدرضا پورمحمدی در دیدار اعضای هیأت‌مدیره خانه صنعت و معدن استان با قدردانی از اقدامات این مجموعه در رفع مشکلات واحدهای تولیدی و رونق تولید در سال ۹۹، اظهار داشت: در سایه تلاش‌های خانه صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، تمام پرونده‌های مطرح در جلسات این کارگروه مورد رسیدگی قرار گرفته و تصمیمات مناسب برای حل مشکلات اتخاذ شده است.

وی با تاکید بر اینکه پشتیبانی و مانع‌زدایی از بخش تولید از اولویت‌های اصلی استان است، گفت: فعالان بخش خصوصی در این زمینه رسالت سنگینی بر عهده دارند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید در سال ۱۴۰۰، یادآور شد: از فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان انتظار داریم که به رسالت اصلی خود در تقویت بخش تولید و صادرات عمل کنند.

پورمحمدی، همزمانی کرونا و تحریم را عامل اصلی مشکلات اقتصادی کشور دانست و خاطرنشان کرد: صنعتگران و تولیدکنندگان استان با وجود تمام  این مشکلات، نه تنها هیچ واحدی را تعطیل و هیچ نیروی کاری را تعدیل نکردند، بلکه در افزایش آمار اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان نیز نقش عمده‌ای ایفا شده است.

محمدحسین باقری، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با اشاره به موانع موجود در بخش تولید، بیان داشت: امیدواریم در سال جدید بتوانیم با همکاری مدیران استان و همت ویژه فعالان بخش خصوصی، علاوه بر افزایش آمار اشتغال جوانان در افزایش میزان صادرات نیز سهیم باشیم.

انتهای پیام/