هیچ بنر و پلاکاردی نصب نکنید/ از اینکه فرزند یک دستفروشم افتخار می‌کنم/ یادم بیندازید برای نوکری آمده‌ام نه ریاست
هیچ بنر و پلاکاردی نصب نکنید/ از اینکه فرزند یک دستفروشم افتخار می‌کنم/ یادم بیندازید برای نوکری آمده‌ام نه ریاست
حجت‌الاسلام برگی گفت: من فرزند یک دستفروش هستم و به پدر خود افتخار می‌کنم؛ مردی که پدر دو شهید دفاع مقدس است و تا ۶ ماه پیش چرخ دستفروشی‌اش همچنان می‌چرخید.

به گزارش شمس، حجت‌الاسلام رسول برگی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: من هنوز کاری نکردم و امروز روز اول مسئولیت من هست، فقط از شما دعا می‌خواهم تا دعا کنید و روز آخر مسوولیتم شرمنده نشوم.

وی با بیان اینکه در استانی که وجود با حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای آل‌هاشم تشریف دارد، کار کردن هم راحت و هم سخت است، گفت: راحت از این لحاظ که محبوبیت او، حلّال مشکلات خواهد بود و  سخت به خاطر اینکه پشت سر حاج آقا آل‌هاشم حرکت کردن بسیار سخت است چراکه او یک فرد با تلاش و مجاهد است.

رئیس جدید شورای هماهنگی استان با تشکر از از اعتماد آیت‌الله جنتی مبنی بر انتخاب او به این مسئولیت، گفت: این یک مسئولیت بزرگی است به من کمترین سپرده شده و در این مسئولیت خطیر واقعا مهم قرار گرفته‌ام.

وی خاطرنشان کرد: ما دو تا امام جمعه شهید در استان داریم؛ شهید محراب حضرت آیت‌الله علامه شهید قاضی طباطبایی و حضرت آیت‌الله شهید مدنی این افتخار است که در شهر شهدای محراب فعالیت انجام دهم.

برگی با درخواست  از دوستان، هیئت‌ها و ادارات و افراد شخصی مبنی بر پرهیز از نصب هرگونه بنر و پلاکارد، گفت: با توجه به فقدان مسائل اقتصادی نظام و کشور، از همه عزیزان استدعا می‌کنم تا هیچ بنر و کارت و پلاکاردی نصب نکنند.

وی با اشاره به جمله معروف شهید رجایی در زمان انتخاب به عنوان ریاست جمهور، افزود: شهید رجایی وقتی به سمت ریاست جمهوری رسید به همه اطرافیان خود گفت که برای من پلاکارد و دسته گل و هدیه و غیره نیاورید و فقط اگر هر وقت دیدید که من یک لحظه این مسئولیت را بد انجام داده و از گذشته خود  غافل شدم حتما درِ گوشم زمزمه کنید که تو محمدعلی رجایی فرزند عبدالصمد هستی که زمانی به خاطر اینکه امرار معاش کنی، مجبور به دوره گرد و دستفروشی بودی.

رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: من هم فرزند یک دستفروش هستم و به پدر خود افتخار می‌کنم؛ مردی که پدر دو شهید دفاع مقدس است و تا ۶ ماه پیش چرخ دستفروشی‌اش همچنان می‌چرخید ولی به علت کهولت سن و به اصرار خانواده از دستفروشی دست کشیده و استراحت می‌کند.

وی اضافه کرد: بنده به عنوان طلبه و روحانی با لباس‌های مختلف در حرم امام رضا، ارومیه، زنجان، تهران و تبریز و اطراف آن در خدمت عزیزان هستم و تا به امروز برای خود مقامی قائل نشد‌ه‌ام و اگر چیزی هستم، آن روضه خوانی امام حسین علیه السلام  است.

برگی متذکر شد: برای من پلاکارد و بنر و کارت تبریک ارسال نکنید ولی گاها یادم بیاندازید که من برای نوکری آمده‌ام نه ریاست.