هوشیار: آماده سرمایه‌گذاری در زمینه تولید دام و ارائه گوشت به بازار هستیم
هوشیار: آماده سرمایه‌گذاری در زمینه تولید دام و ارائه گوشت به بازار هستیم
شهردار تبریز بر لزوم تولید و تامین دام در کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز تاکید کرد و گفت: با اقداماتی همچون واردات دام از کشورهای مجاور می‌توان نقشی فراتر از کشتار دام در مجموعه کشتارگاه ایفا کرد.

به گزارش شمس، یعقوب هوشیار در بازدید از سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز اظهار کرد: شهرداری تبریز می‌تواند در این زمینه ورود کرده و در تولید دام نیز اقداماتی انجام دهد چرا که محل ذخیره‌سازی و نگهداری نیز در کشتارگاه موجود است.

هوشیار افزود: همچنین می‌توان با سرمایه‌گذاری و سهامداری روی چند دامدار کلان، سهام آنها به نام شهرداری تبریز باشد.

وی با قدردانی از کارکنان سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: در خصوص تنظیم بازار باید سازمان میادین با کشتارگاه پای کار باشد تا تنظیم قیمت بازار داشته و در عرضه گوشت نیز دخیل باشیم.

شهردار تبریز ادامه داد: با خریداری دام و تعیین نرخ و عرضه مستقیم گوشت، تعادل بازار نیز تامین می‌شود.

هوشیار خاطرنشان کرد: با خرید ۱۰ درصد دام و عرضه مستقیم گوشت در چند نقطه از شهر با ۳۰ درصد پایین تر از نرخ بازار می توان در رفع بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های شهروندان گام مثبتی برداشت.

وی با تاکید بر آمادگی شهرداری تبریز برای راه اندازی سامانه بسته بندی گوشت، خاطرنشان کرد: این اقدامات مستلزم برنامه و نقشه اجرایی است و باید خلاقیت و قابلیت اجرایی داشته باشد.

شهردار تبریز همچنین گفت: در خصوص ضرورت بهره‌مندی از دام های شناسنامه‌دار باید اطلاع رسانی وسیع تری داشته باشیم و از طریق سامانه اطلاع رسانی به مرور زمان شهروندان از این موارد اطلاع یابند.

هوشیار خواستار ارائه نقشه جامع و اجرایی زمانبندی از سوی سازمان کشتارگاه شد و افزود: تا یک ماه آینده این نقشه با موارد اجرایی و توام با الزامات قانونی باید ارائه شود.

به گفته وی، دورنمای سازمان باید مشخص شده و جایگاه و نقطه هدف برای دو سال آینده نیز تعیین شود.

انتهای پیام /