هوای تبریز در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار دارد
هوای تبریز در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار دارد

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز امروز (یکشنبه ۲۳ آبان) برابر با ۱۰۷ بوده و در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار دارد.

به گزارش شمس، داود قاسم زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

وی صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیر ضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.

وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه پایداری جوی، گفت: تداوم و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی تا اواسط این هفته دور از انتظار نیست.

قاسم زاده یادآور شد: شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

  • منبع خبر : ایسنا