هفته دولت یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال پروژه شهری در تبریز به بهره‌برداری می‌رسد
هفته دولت یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال پروژه شهری در تبریز به بهره‌برداری می‌رسد
شهردار تبریز گفت: همزمان با هفته دولت چندین پروژه کوچک و بزرگ شهری با اعتبار یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در این شهر به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش شمس، یعقوب هوشیار، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این پروژه ها در مناطق دهگانه شهرداری مورد بهره‌برداری قرار می گیرد، افزود: صفه شمالی مقبره‌الشعرا، مسیرگشایی خیابان ۳۵ و ۲۴ متری صنعتگران، دوربرگردان سه‌راهی فرودگاه، اجرای دوربرگردان راه‌آهن و احداث رمپ ورودی و خروجی مارالان ضلع جنوبی اتوبان کسایی از مهمترین پروژه‌های آماده افتتاح در هفته دولت هستند.

وی اظهار داشت: پروژه های آماده بهره برداری در حوزه توسعه زیرساخت‌های شهری شامل احداث کانال دفع آب‌های سطحی کوی انقلاب، مرمت کانال ایلی‌سو حدفاصل میدان بهشتی تا روگذر فروزنده، مقاوم‌سازی کانال ایلی‌سو حدفاصل دانشگاه هنر تا چهارراه بهشتی، فاز دوم کانال دفع آب‌های سطحی اسلامشهر و کانال سنگی رود است.

شهردار تبریز، گفت: احداث پارک محله‌ای صدرا روبروی دانشگاه پیام نور، پارک محله‌ای شنب‌غازان، احداث فضای سبز حاشیه اتوبان کسایی حدفاصل طالقانی تا مارالان، تکمیل و توسعه شبکه آب خام در ضلع شرقی و غربی خیابان ۷ تیر و تامین روشنایی پارک‌های سطح شهر و پارک‌های منطقه‌ای همچون آرپادره‌سی از جمله اقدامات شهرداری تبریز در حوزه فضای سبز و تجهیز آن است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

هوشیار، ادامه داد: احداث پیاده‌راه شهریار در باغمیشه، سنگفرش کوی جانبازان شنب‌غازان، سنگفرش کوی فرهنگ در خیابان امام خمینی (ره)، سنگفرش کوی دماوند غربی در شنب‌غازان و کف‌سازی و مناسب‌سازی ائل‌گلی از پروژه‌های آماده افتتاح در هفته دولت هستند.

وی یادآوری کرد: آسفالت‌ریزی در سطح مناطق و خیابان‌های اصلی شهر مانند بهسازی مسیر بی‌آرتی، ضلع شرقی و غربی پل کابلی، خیابان ۷ تیر، خیابان استاندارد، ضلع شمالی خیابان عباسی، تقاطع رضانژاد تا فدک، میدان فدک، خیابان فدک تا انتظام، انتظام تا تقاطع ارتش و خیابان لاله‌زار از دیگر پروژه‌های شهرداری برای هفته دولت هستند.

شهردار تبریز گفت: ده‌ها پروژه کوچک دیگر نیز بر حسب نیازهای شهروندان در سطح مناطق دهگانه و محلات تبریز انجام شده است که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

هوشیار، با بیان اینکه در این هفته عملیات اجرایی چندین پروژه نیز آغاز می شود، افزود: این پروژه ها شامل احداث پارک محله‌ای حافظ، فضای سبز حاشیه میدان تیر، آماده‌سازی قطعات پادگان شماره ۴ ارتش، کفسازی ترافیکی و پیاده‌روسازی خیابان شریعتی شمالی، کوچه پاساژ تا شریعتی، کوچه ثبت و مسیرگشایی خیابان شهید علیپور هستند.

دوم تا هشتم شهریور به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت نام گذاری شده است.

انتهای پیام /