هزینه ۱۰میلیاردی ستاد اجرایی برای تهیه کانکس درمناطق زلزله زده
هزینه ۱۰میلیاردی ستاد اجرایی برای تهیه کانکس درمناطق زلزله زده
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از هزینه ۱۰میلیاردی ستاد اجرایی برای تهیه کانکس درمناطق زلزله زده آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش شمس، سیدمصطفی سیدهاشمی که صبح امروز به همراه مهرداد بذرپاش و جمعی از مدیران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای بازدید از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی به این استان سفر کرده است، با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار و گزارشی از فعالیت های این ستاد در مناطق زلزله زده را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای جهادی و امدادی ستاد پس از وقوع زلزله بلافاصله در منطقه حضور یافته اند، گفت: از همان روزهای ابتدایی، همکاران این ستاد امکانات اولیه را تهیه کرده و به مردم منطقه رساندند که تهیه ۱۰۰ کانکس و استقرار آن ها در مناطق از جمله این خدمات بوده است.

وی ادامه داد: هر کدام از این کانکس ها در حدود ۸ الی ۹ میلیون هزینه داشته که در مجموع حدود یک میلیارد تومان برای تهیه آن ها هزینه شده است.

سید هاشمی با اشاره به راه اندازی آشپزخانه سیار در منطقه گفت: در این آشپزخانه روزانه دو هزار غذا تهیه می شود که تاکنون در مجموع ۲۰ هزار غذا توزیع شده است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: همچنین کاروان سلامت در ۱۵ روستا با حضور تیم پزشکی و عوامل بهداشتی و درمانی مستقر شده و سه هزار نفر را ویزیت کرده اند.

وی با اشاره به کمک ستاد برای خانوارهایی که دراین حادثه لوازم منزلشان را ار دست داده اند، گفت:ستاد اجرایی فرمان امام برای این افراد بسته های اهدایی لوازم خانگی تهیه و در انبار تبریز دپو کرده است و برای توزیع آنها منتظر ارائه آمار ازسوی استانداری هستیم.

سید هاشمی با اشاره به آمار بالای دام تلف شده در منطقه نیز گفت: در مناطق سیل زده کشور نیز ستاد اجرایی امام اقدام به تامین و اهدای دام سبک گوسفند و علوفه آن ها برای دامدارانی که دام خود را از دست داده بودند، کرد که این روند در مناطق زلزله زده این استان نیز اجرا می شود.

وی افزود: به محض ارائه آمار از سوی دولت و پیش بینی مکان مناسب برای نگهداری دام ها نسبت به تحویل آن ها به دامداران اقدام خواهد شد تا مردم از بابت معیشت مشکلی نداشته باشند.

سید هاشمی همچنین از اعزام اکیپ های فرهنگی و روانی ستاد به خصوص برای کودکان در این مناطق خبر داده و آن را گامی در راستای بهبود وضعیت روانی در بین مردم منطقه دانست.