هزینه احداث هر ایستگاه مترو با ۱۰ تقاطع غیرهمسطح برابر است
هزینه احداث هر ایستگاه مترو با ۱۰ تقاطع غیرهمسطح برابر است
شهردار تبریز گفت: هزینه و اعتبار لازم جهت ساخت تنها یک ایستگاه مترو ۱۲۰ میلیارد تومان و معادل احداث ۱۰ تقاطع غیرهمسطح است.

به گزارش شمس، «ایرج شهین باهر» در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» با بیان این مطلب اظهار داشت: مطابق وعده‌ای که پیش از این به شهروندان عزیز داده بودیم، خط ۱ قطار شهری تبریز ۲۴ بهمن سال جاری به بهره برداری می‌رسد که با این اقدام امکان مسافرگیری مترو تا ایستگاه لاله فراهم می‌شود.

او از مترو به عنوان بزرگترین پروژه شهرداری تبریز نام برد و افزود: امسال یک هزار میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافت که این مبلغ معادل اعتباری است که طی چند سال اخیر برای این پروژه شهری تخصیص یافته است.

شهردار تبریز کاهش آلایندگی، هزینه‌های حمل و نقل عمومی و ترافیک را از مزیت‌های بهره برداری از این پروژه دانست و ادامه داد: ایستگاه شماره ۱۲(میدان کهن) از ایستگاه‌های مهم قطار شهری به شمار می‌رود چرا  که شهروندان را به راحتی به محدوده مرکزی شهر می‌رساند و نیاز نیست مردم مسافت ایستگاه میدان ساعت تا بازار را پیاده طی کنند.

وی با اشاره به اولویت‌های مدیریت شهری در سال ۹۹ گفت: مطالعات طرح تراموا در مسیر قونقا تا راه آهن به اتمام رسیده و انتخاب پیمانکار برای اجرای این طرح از جمله برنامه های سال آتی خواهد بود. همچنین احداث خط دو متروی تبریز نیز از دیگر برنامه های مهم سال ۹۹ است.

انتهای پیام/