هدف سهمیه‌بندی بنزین برقراری عدالت اجتماعی بود
هدف سهمیه‌بندی بنزین برقراری عدالت اجتماعی بود
سخنگوی دولت گفت: یکی از اهداف طرح سهمیه‌بندی بنزین تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی یا دست کم حرکت به این سمت بوده است.

به گزارش شمس، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز در نشست خبری بااصحاب رسانه در مورد طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: همگان بخوبی می‌دانند اصلاح قیمت بنزین از موضوعات مهم چالش برانگیز بوده است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این طرح تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی یا دست کم حرکت به این سمت بوده است.

ربیعی با تاکید بر اینکه بیماری کشور را بسیاری همین یارانه سوخت می دانند، اظهار داشت: رییس جمهور خود را فدای منافع کشور و مردم کرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تمام مبالغ حاصل از این طرح صرف اقشار کم درآمد می‌شود، گفت: این مبلغ به همه مردم ایران اختصاص پیدا نمی‌کند. یک سیاست عادلانه کردن و برخورداری عادلانه در ذات این طرح نهفته است. مبارزه با قاچاق سوخت هم در این طرح در نظر گرفته شده است چرا باید یارانه سوخت کشورهای دیگر را بدهیم؟

وی افزود: دولت سایر ارکان نظام را در جریان این طرح قرار داد و آن‌ها در سه جلسه مختلف این تصمیم را تایید کردند. با توجه به تایید سران سه قوه خوشحال هستیم که مورد نظر و موافقت رهبر معظم انقلاب قرار گرفت. دولت به انتقادات در مورد افزایش تورم و بازتوزیع منابع توجه کرده و در این جلسه خدمت مردم توضیح داده خواهد شد. برخی در این جلسه و برخی در جلسات آتی توضیح داده می‌شود.

ربیعی با اشاره به اینکه متاسفانه دیدیم برخی به بهانه اجرای این مصوبه به اغتشاشات پرداختند و به حمله به زیر ساخت‌ها، حمله به اموال خصوصی مردم و تخریب مراکزی مثل بانک ها اقدام کردند، گفت: در برخی گزارشات عده‌ای از سلاح‌های گرم و سرد استفاده کردند. پرسنل نیروی انتظامی آسیب دیدند و متاسفانه شهید هم دادند که به خانواده‌هایشان تبریک و تسلیت می‌گوییم.