نیاز ۷۲ درصد رانندگان کامیون به لاستیک/ نرخ کرایه‌ها باید براساس تن کیلومتر پرداخت شود
نیاز ۷۲ درصد رانندگان کامیون به لاستیک/ نرخ کرایه‌ها باید براساس تن کیلومتر پرداخت شود
علیزاده از توزیع ۷۳ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان باری و مسافری استان خبر داد و عنوان کرد: با این حال 72 درصد نیاز رانندگان پابرجاست.

به گزارش شمس، اروجعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در استان آذربایجان‌شرقی ۳۰ هزار دستگاه خودروی باری و مسافری با ۴۰ هزار راننده وجود دارد، ابراز داشت: ۷۳ هزار حلقه لاستیک تا به امروز بین رانندگان توزیع شده که ۲۸ درصد نیاز رانندگان تامین شده و ۷۲ درصد نیازها محقق نشده که پیگیر حل مشکلات آنان نیز هستیم.

وی با بیان اینکه حق الزحمه رانندگان از سال گذشته به صورت تن کیلومتر پرداخت می‌شود، اظهار کرد: نرخ کرایه رانندگان از آذرماه سال گذشته براساس تن کیلومتر پرداخت می‌شود که در کنار آن نظارت‌های قانونی نیز داریم تا چنانچه شرکت و یا انجمن و کارخانه‌ای از این موضوع تخطی کند با آن‌ها برخورد شود.

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: روزانه ۶۰ الی ۸۰ بار جامانده در پایانه بار داریم که بعد از ساعت ۱۲ آزاد می‌شود؛ هر راننده‌ای آزاد است نسبت به حمل بار اقدام کند.

وی در ادامه از تلاش برای حل مشکل بیمه تکمیلی خانواده رانندگان خبر داد و عنوان کرد: برآنیم مشکل پوشش بیمه تکمیلی افراد تحت تکفل رانندگان را نیز حل کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر