نگران دورهمی رمضان هستیم/ یک ماه رعایت کنید تعداد مبتلایان به انگشتان دست می‌رسد
نگران دورهمی رمضان هستیم/ یک ماه رعایت کنید تعداد مبتلایان به انگشتان دست می‌رسد
صومی خواستار پرهیز مردم از برگزاری میهمانی در ایام رمضان شد و از دورهمی‌هایی که در این ماه برگزار می‌شود ابراز نگرانی کرد.

به گزارش شمس، «محمدحسین صومی» در گفت‌وگوی زنده خبری آمار مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی را چهار هزار و ۴۱۱ نفر اعلام و خاطرنشان ساخت: ۳۰۰ نفر مبتلا به کرونا از روز چهارشنبه تا به امروز شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه علی‌رغم رفع محدودیت‌ها و بازگشت شهروندان به زندگی عادی روند شیوع ویروس کرونا بسیار نگران کننده نیست، افزود: طی هفته‌ی اخیر آمار مبتلایان کرونا در استان ۲۵ درصد و شمار جان‌باختگان ۱۰ درصد کاهش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: سه هزار و ۴۸۵ نفر از کل مبتلایان به کرونا، ترخیص شده و بهبود یافته‌اند که ۷۹ درصد مبتلایان به کویید ۱۹ را شامل می‌شود.

وی با اشاره بر اینکه در حال حاضر ۶۷۳ نفر در بیمارستان‌‌های استان بستری هستند، متذکر شد: کاهش تعداد بستری‌ها ناشی از غربالگری هد‌ف‌دار و راه‌اندازی ۵ آزمایشگاه کرونا، امکان انجام آزمایش آنتی بادی( تولید کیت توسط علوم پزشکی تبریز) می‌باشد.

صومی با تاکید بر اینکه البته نگران برگزاری افطاری‌ها در ماه مبارک رمضان و عدم رعایت محدودیت‌ها توسط مردم هستیم، عنوان کرد: برای مثال افطاری جزو برنامه‌های دورهمی است که امسال نباید میهمانی افطاری برگزار کنیم زیرا بهترین راه این است از هر اجتماع خودداری کنیم.

وی بیان داشت: مردم یقین بدانند که اگر یک ماه رمضان را مراعات کنیم ویروس زمین‌گیر خواهد شد و من بعد از یک ماه خبر خوشی خواهم داد که تعداد افرادی که مبتلا به کرونا از تعداد انگشتان دست هم کمتر است.

انتهای پیام/