نمایش نماد گروه‌های تروریستی در مهاباد خلاف منافع ملی است/ عده‌ای با آتش زدن پرچم ترکیه می‌خواهند رابطه دو کشور را خراب کنند
نمایش نماد گروه‌های تروریستی در مهاباد خلاف منافع ملی است/ عده‌ای با آتش زدن پرچم ترکیه می‌خواهند رابطه دو کشور را خراب کنند
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: آقای اردوغان با حمله نظامی به سوریه مرتکب اشتباه استراتژیک در منطقه شده است، قطعا چنین حرکتی محکوم به شکست خواهد بود.

«محمد اسماعیل سعیدی» در گفت‌وگو با خبرنگار شمس با بیان اینکه اردوغان با حمله نظامی به سوریه مرتکب اشتباه استراتژیک در منطقه شده است، اظهار داشت: رئیس‌جمهور ترکیه به دنبال احیای امپراطوری عثمانی است، با این حال چنین شیوه‌ای باعث ایجاد اختلاف و جنگ منطقه‌ای خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اردوغان در گذشته در جریان حمایت از تروریست‌های مخالف حاکمیت سوریه ورود کرده بود که پشیمانی وی را به همراه داشت، افزود: این روش‌های رئیس‌جمهور ترکیه قطعا محکوم به شکست خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اردوغان به بهانه برقراری امنیت مرزهای مشترک سوریه و ترکیه، نمی‌تواند به خاک کشور سوریه تجاوز کند، توضیح داد: البته در چنین جریانی قطعا آمریکا چراغ سبز نشان داده و عملکرد اروپا و نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور آمریکا نیز دو پهلوست؛ چرا که مخالف حرکت اردوغان نیستند و از طرفی سعی کرده‌اند مردم منطقه را راضی نگه دارند.

وی متذکر شد: حمله ترکیه به سوریه، جریان تروریسم را در منطقه تقویت خواهد کرد و درهای مداخله را برای کشورهای فرامنطقه‌ای خواهد گشود و آوارگی و کشتار مردم بی پناه و بی‌گناه سوریه را در پی خواهد داشت، لذا چنین اقدامی بسیار زشت و ناپسند است.

سعیدی در خصوص آتش زدن پرچم ترکیه در شهرستان مهاباد آذربایجان‌غربی توسط برخی معترضین گفت: معتقدیم همواره باید در دنیا پرچم دو کشور آمریکا و اسرائیل که نماد نظام سلطه‌اند آتش زده شود، آتش زدن پرچم سایر کشورها که حرمت دارند اقدام صحیحی نیست.

وی تاکید داشت: برافراشتن پرچم گروهک‌های تروریستی چون ” ی، پ، گ توسط برخی معترضین در مهاباد، برخلاف منافع ملی است و نباید با چنین حرکت‌هایی اجازه داد تا منافع ملی را تحت الشعاع قرار گیرد؛ معتقدیم در چنین جریان‌هایی نیز دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که درصدد برهم زدن رابطه بین ترکیه و ایران هستند.

انتهای پیام/