نظارت مستمر اداره‌کل استاندارد بر استحکامات تله‌کابین تبریز
نظارت مستمر اداره‌کل استاندارد بر استحکامات تله‌کابین تبریز
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت از نظارت مستمر اداره کل استاندارد آذربایجان‌شرقی بر استحکامات تله‌کابین تبریز بر اساس استانداردهای ۲۳ گانه بین‌المللی خبر داد.

به گزارش شمس، بابک دانش‌پناه اظهار کرد: اداره‌کل استاندارد استان با استانداردهای ۲۳ گانه اعم از مسافرگیری، تعمیرات، نگهداری، استحکام بنا و تخلیه مجموعه تله‌کابین تبریز را مورد بررسی قرار داده و پس از تایید ارگان‌های ذیربط، اقدام به صدور گواهی بهره‌برداری می‌کند.

وی افزود: هر سال گواهی الزامات بین‌المللی برای فعالیت تله‌کابین تبریز از سوی اداره کل استاندارد صادر شده و هر سه ماه یک‌بار نیز شرکت‌های بازرسی از نقاط مختلف تله‌کابین بازدید و تاییدیه می‌دهند.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی تصریح کرد: جابجایی حتی یک میلی‌متر از استحکامات تله‌کابین تبریز موجب فعال‌شدن سنسورهای حرکتی و توقف تله‌کابین از ادامه فعالیت می‌شود.

وی اضافه کرد: تله‌کابین تبریز محصول شرکت دوپرمایر اتریش بوده و بهترین و مجهزترین تله‌کابین کشور در حال حاضر است.

دانش‌پناه تاکید کرد: تله‌کابین تبریز از سال ۸۸ راه اندازی شده و از سال ۸۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرده که در این مدت هیچگونه تغییرات و مشکلی در استحکامات آن وجود نداشته است.

وی یادآور شد: ایستگاه‌های اول و دوم تله‌کابین تبریز به همراه دکل‌های آن به صورت آکس (موازی) و در یک خط است که به تایید اداره کل استاندارد نیز رسیده است.

انتهای پیام /