نصب تندیس مفاخر و مشاهیر آذربایجان ادامه می‌یابد/ باید به تاریخ پرافتخار کشورمان اهمیت دهیم
نصب تندیس مفاخر و مشاهیر آذربایجان ادامه می‌یابد/ باید به تاریخ پرافتخار کشورمان اهمیت دهیم
شهین‌باهر گفت: شهیدان بهترین دوران زندگی خود را برای مردم، دین و وطن فدا کرده اند تا مردم در آسایش زندگی کنند.

به گزارش شمس، «ایرج شهین باهر» در آیین رونمایی از تندیس سردار «شهید حمیدباکری» با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: تندیس‌های مفاخر و مشاهیر شهر بر زیبایی‌های شهرمان افزوده و ما باید هویت و افتخارات خود را رونمایی کنیم تا هم مردم و هم آیندگان مطلع شوند که گذشته شهر و وطن با چه افتخار آفرینی‌هایی پدید آمده است.

وی ادامه داد: این تندیس‌ها علاوه بر اینکه کارکردی فرهنگی دارند، ضمن جلوه آرایی شهر حامل این پیام بزرگ هستند که به فکر مردم و وطن نیز باشیم تا برخی از مشکلات فرهنگی شهرمان حل شود و در کنار آن ببینیم چه انسان‌های بزرگی در این شهر متولد شده و با نثار جان خود به مردم خدمت کرده‌اند.

شهردار تبریز تاکید داشت: از مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری نیز خواستاریم تا با تداوم ساخت این تندیس‌ها ضمن افزودن بر زیبایی شهر، مهمانان شهرمان را با گذشته این دیار آشنا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت انجام اقدامات فرهنگی گفت: گاهی اقدامات فرهنگی این چنینی در جامعه تاثیر بیشتری نسبت به پروژه‌های بزرگ دارد چراکه پروژه‌های عمرانی عموماً نقش تسهیل کننده و رفاه لحظه‌ای دارند، اما ترویج مسائل فرهنگی می‌تواند جامعه را دگرگون سازد.

شهین‌باهر از ساخت تندیس شهید علی تجلایی دیگر سردار آذربایجانی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و از برنامه شهرداری تبریز برای نصب تندیس تمامی مفاخر و مشاهیر آذربایجان خبر داد.

او در پایان سخنان خود، بسیجیان را پیروان شهدای بزرگ دانسته و ابراز امیدواری کرد که همه بیش از پیش تحت تاثیر اخلاق شهدا قرار گیرند.

انتهای پیام/