نرخ کودک آزاری در استان پایین است/ رتبه دوم کودک همسری شایسته آذربایجان‌شرقی نیست
نرخ کودک آزاری در استان پایین است/ رتبه دوم کودک همسری شایسته آذربایجان‌شرقی نیست
پورمحمدی گفت: متاسفانه آذربایجان شرقی بعد از خراسان در زمینه‌ی کودک همسری جایگاه دوم کشوری را دارد که معتقدم این رتبه شایسته‌ی استان ما نیست.

به گزارش شمس، محمدرضا پورمحمدی در کنفرانس تخصصی حقوق کودک، با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: با توجه به ظرفیت های شهر تبریز، این شهر به شهری بدون گدا و بدون معتاد متجاهر تبدیل شده است.

وی با بیان این‌که نرخ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در آذربایجان شرقی بسیار پایین است، افزود: میانگین نرخ کشوری اعتیاد ۵.۴ درصد است که این نرخ در آذربایجان شرقی ۱.۲ درصد است.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: آذربایجان شرقی از لحاظ امنیت جزو امن‌ترین استان‌های کشور بوده که این امر ناشی از باور، ایمان و اعتقاد مردم آذربایجان است.

وی ادامه داد: خوشبختانه نرخ کودک آزاری در استان پایین است در حالی که در جوامع پیشرفته این عامل یکی از جرائم با نرخ بالا محسوب می‌شود، البته معتقدم ما هم نباید صورت مسئله را پاک کنیم.

پورمحمدی افزود: برگزاری چنین همایش‌های تخصصی نقش بسیار مهمی در رابطه با آشنایی با حقوق و تکالیف خانواده و کودک دارد.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: سواد هر جامعه‌ای به میزان آشنایی آن‌ها نسبت به حقوق و تکالیف مدنی مشخص می‌شود، ما در برابر دولت و سازمان‌های اسلامی حقوق و تکالیف مشخصی برعهده داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رتبه دوم استان در کودک همسری، گفت: متاسفانه آذربایجان شرقی بعد از خراسان در زمینه‌ی کودک همسری جایگاه دوم کشوری را دارد که معتقدم این رتبه شایسته‌ی استان ما نیست.

  • منبع خبر : ایسنا